Wykorzystali szansę

Opublikowano 17 maja 2019, autor: hakma

W sobotę, 12 maja, w Żarach, odbył się ostatni turniej dolnośląskiej ligi mini koszykówki chłopców U-13.

Podopieczni Tomasza Górskiego, żeby przedłużyć szansę awansu do finału, musieli wygrać z drużynami, które również walczą o to ostatnie IV miejsce premiowane awansem do finału: MKK Basket Gorzów Wielkopolski i MKS Nysa Kłodzko. Oprócz tych trzech drużyn szanse na awans miała jeszcze drużyna Green Star Zielona Góra.

W swoim pierwszym spotkaniu BC Swiss Krono Żary wygrał z MKS Nysa Kłodzko 56:44. Mecz z MKK Basket Gorzów miał bardzo dramatyczny przebieg. Od pierwszych minut gra była toczona kosz za kosz Pierwsza kwarta 16:13 dla Żar, druga kwarta 16:17 dla Gorzowa, trzecia kwarta 10:8 dla Żar. O zwycięstwie będzie zadecydowała czwarta kwarta, która także była bardzo wyrównana. Jednak w końcówce to żaranie byli lepsi o ten jeden rzut i to oni mogli się cieszyć z końcowego zwycięstwa, 54:52.