REKLAMA

Sport

Najlepszy sezon

Opublikowano 17 maja 2019, autor: Piotr Piotrowski

Zwycięstwem 10:8 w Górkach Noteckich zakończyli sezon trzecioligowi tenisiści stołowi z Żagania. Biorąc pod uwagę wyniki ich kolegów z IV i V ligi, był on najlepszym w historii ŻSTS.

Z zespołem LUKS, w Górkach Noteckich, punkty dla żaganian zdobyli: Andrzej Michalak – 3, Krzysztof Piotr i Tomasz Szewczyk – po 2,5, Jacek Lorenc – 2. Zwycięstwo ŻSTS I Żagań nie dało awansu do II ligi, bo pierwszy w tabeli zespół z Drzonkowa również wygrał ostatni mecz.

– Drzonków będzie miał aż trzy drużyny w II lidze, jeśli wycofa jedną, to miejsce w wyższej klasie przypadnie nam, choć naszym celem nie jest awans kuchennymi drzwiami. Chcemy wywalczyć go w kolejnych latach sportowej rywalizacji – mówi A.  Michalak, zawodnik i działacz ŻSTS. – W tym sezonie niewiele nam brakowało do awansu, ale pogubiliśmy punkty w paru spotkaniach, przez osłabienia kadrowe. W kolejnym szykują się zmiany, mamy kilku nowych zawodników, będzie większa konkurencja, co być może przełoży się na jeszcze lepsze wyniki.

Dodajmy, że ŻSTS ma jeszcze dwie drużyny, w IV i V lidze. Na finiszu rozgrywek, czwartoligowcy zajęli 2. miejsce. W nowym sezonie dołączą do nich piątoligowcy, którzy wywalczyli awans do wyższej ligi. – Biorąc pod uwagę te wszystkie miejsca w tabelach, to nasz najlepszy sezon w historii stowarzyszenia – dodaje Michalak.

Napisz komentarz »