REKLAMA

Kronika policyjna

Zdążyli na czas

Opublikowano 17 maja 2019, autor: bj

Podczas jednej służby dwa razy uratowali ludzkie życie. Dzięki duetowi żarskich policjantów, żyje kobieta po udarze i desperat, który chciał popełnić samobójstwo.

Sierż. szt. Bogumiła Kanior oraz post. Piotr Kieliszek pełnili służbę w piątek, 10.05. Przed godz. 8 rano dostali informację o leżącej na środku drogi, na trasie Kunice-Marszów, nietrzeźwej kobiecie. Na miejscu okazało się, że 56-letnia kobieta upadła z roweru, była trzeźwa i przytomna, jednak policjantom nie udało się z nią porozumieć. Prawdopodobnie przeszła udar. Mundurowi ułożyli ją w bezpiecznej pozycji i wezwali pogotowie. Kobieta trafiła na żarski SOR, potem na oddział neurochirurgii w zielonogórskim szpitalu.

Około godz. 12 patrol w tym samym składzie pojechał na kolejną interwencję. Dostali informację od kobiety, zgłaszającej, że jej mąż zamierza odebrać sobie życie. Pojechali do ich domu, kobieta pokazała im, dokąd wybrał się jej mąż. Ruszyli w stronę lasu. Gdy go dogonili, był bardzo agresywny. Obezwładnili go i wezwali karetkę. Mężczyzna trafił do szpitala.

Napisz komentarz »