REKLAMA

Polityka

Prezes idzie na emeryturę

Opublikowano 17 maja 2019, autor: jb

Zofia Zawadzka (69 l.) po 21 latach nie będzie już prezesem oddziału ZNP w Żaganiu. Nie startowała w wyborach na nową kadencję. Nowym prezesem została Romana Błahuta.

Żagański oddział ZNP nowe władze wybierał w czwartek, 9.05. Na stanowisko prezesa kandydowały trzy osoby. Romana Błahuta z Przedszkola nr 6 w Żaganiu, Joanna Timoszyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żaganiu oraz Wojciech Olejarz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żaganiu. Najwięcej głosów – 27, zdobyła R. Błahuta, J. Timoszyk miała ich 3, a W. Olejarz – 6.

– Będziemy bronić interesów zawodowych wszystkich pracowników oświaty, szczególnie ZNP – mówiła po ogłoszeniu wyników. R. Błahuta, która przez ostatnie 8 lat była zastępcą Z. Zawadzkiej. Do pracy związkowej z przedszkola zostanie oddelegowana jeszcze przed wakacjami.

Czas na emeryturę

Z. Zawadzka została wybrana do zarządu oddziału, ale nie chce zasiadać w jego prezydium.

– Pracowałam 21 lat na tym stanowisku, zostaję do pomocy, ale czas, żeby młodsi mieli okazję się wykazać. Swoje osobiste podziękowania składam dwóm dyrektorkom Szkoły Podstawowej w Miodnicy, Romualdzie Kurowskiej i Annie Kuczak, które przez te wszystkie lata urlopowały mnie jako nauczyciela języka polskiego do pracy w ZNP – mówi Z. Zawadzka. I dodaje: – Do nauki w szkole też już nie wracam. Pora iść na emeryturę. Prezesem byłam przez 5 kadencji. Ostania była najtrudniejsza, bo było najwięcej zmian. Od reformy edukacji wprowadzonej przez MEN, likwidacji gimnazjów, licznych manifestacji do obecnie zawieszonego strajku.

Czym zajmować się będzie na emeryturze?

– Wybieram się na urlop, na wycieczkę koleją transsyberyjską na trasie Moskwa – Mongolia – Chiny. Później chciałabym uporządkować pewne sprawy. Zbierałam przez lata materiały do kroniki ZNP, może w końcu uda mi się spisać historię naszego oddziału – mówi.

Wybrali zarząd

Podczas tego samego zebrania w ZNP wybrano też zarząd. Oprócz nowej prezes i Z. Zawadzkiej weszli do niego na kolejne 5 lat: Małgorzata Buczniewska (SP Tomaszowo), Arleta Ciołkowska (SP nr 4 w Żaganiu), Iwona Derendarz (ZSO w Żaganiu), Patrycja Górka (SP Chotków), Katarzyna Grabowska (ZSP w Żaganiu), Agnieszka Haczkiewicz (SP Iłowa), Marianna Kalicińska (SP Miodnica), Agnieszka Kazimir (ZS-P Gozdnica), Agata Kraszewska (Przedszkole Iłowa), Robert Matusiewicz (SP nr 1 w Żaganiu), Wojciech Olejarz (SOSW w Żaganiu), Magdalena Raczyńska (Przedszkole nr 3 w Żaganiu), Elżbieta Rębacz (Przedszkole nr 2 w Żaganiu), Jadwiga Rędziak (ZSTiL w Żaganiu), Alina Rybacka (SP nr 5 w Żaganiu), Anna Rybak (ZSO w Żaganiu), Beata Słapek (SP nr 7 w Żaganiu), Agnieszka Szwarc (SP Tomaszowo), Joanna Timoszyk (SP nr 2 w Żaganiu), Katarzyna Winiarska (SP nr 5 w Żaganiu), Maria Wojciechowska (SP Brzeźnica), Zofia Zawadzka. Dodatkowo skład uzupełniają prezes R. Błahuta, przewodniczący sekcji emerytów i rencistów, Piotr Stolarz oraz przewodniczący sekcji pracowników administracji i obsługi, Robert Stefański.

Tego samego dnia wręczono też dwie Złote Odznaki ZNP. Odebrały je Danuta Michalak, sekretarz gminy Żagań oraz Elżbieta Rębacz z SP nr 2 w Żaganiu.

Napisz komentarz »