REKLAMA

Wasze sprawy

Wyrzucił kotki do lasu!

Opublikowano 17 maja 2019, autor: Piotr Piotrowski

Ktoś bezduszny porzucił cztery kilkutygodniowe kotki, w lesie w rejonie ul. Żarskiej w Żaganiu. Na maleństwa w kartonie natrafił spacerujący po lesie z psem mieszkaniec Żagania.

Mężczyzna zabrał karton z kotkami do domu. Wkrótce zaopiekowała się nimi jego znajoma, Justyna Rucińska – Sip, miłośniczka zwierząt, która ma psa Bongo i kotkę, Bellę.

– Takie słodziaki wsadzić do kartonu i wyrzucić do lasu? Ktoś nie ma serca! – kwituje pani Justyna. – Jeśli ktoś już chciał się pozbyć zwierzaków, to mógł je zostawić w jakimś miejscu publicznym, np. przy śmietniku a nie w lesie, na pewną śmierć. To strasznie bezduszne!

Kociaki trafiły już pod opiekuńcze skrzydła Belli.  – Moja kotka jest nimi zachwycona, nie widzi świata poza nimi – dodaje pani Justyna. – Kapitalnie spełnia im rolę mamy. Miasto zrefundowało mi szczepienia i odrobaczenia a żagański market Tesco sfinansował mleko. Teraz co trzy godziny są karmione mlekiem, za pomocą strzykawek. Jeden z kociaków już ma imię, Donat – od pączka, bo najbardziej ze wszystkich łapczywie pije mleko. Pozostałe czekają na swoje imiona. Są bardzo słodkie.

Pani Justyna zapewnia, że nie pozwoli ich skrzywdzić i odda, ale tylko w dobre ręce.

Napisz komentarz »