Jasień najlepszy

Opublikowano 17 maja 2019, autor: Piotr Piotrowski

Finał szóstek piłkarskich chłopców, w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży, wygrała drużyna SP Jasień.

W turnieju udział wzięło 9 zespołów, reprezentujących szkoły z powiatu żarskiego (roczniki 2006 i młodsze). Stawką był awans do etapu rejonowego. Zespoły były podzielone na dwie grupy, grano systemem każdy z każdym. Po za kończeniu etapu grupowego, dwie najlepsze drużyny z każdej grupy rywalizowały ze sobą o tytuł najlepszej drużyny powiatu żarskiego. SP Jasień po emocjonującym finale wygrała 2:1 z drużyną SP 8 Żary. Decydującą bramkę chłopcy z Jasienia strzelili w 5 minucie dogrywki. Zespół z Jasienia  reprezentowali: Mateusz Bieniek, Kacper Kroczak, Karol Kroczak, Mateusz Zarzycki, Maciej Juncewicz, Damian Warężak, Cyprian Adamczewski, Kuba Francke. Ich opiekunami są: Marcin Stankiewicz i Wojciech Juncewicz. Trzecie miejsce przypadło SP Tuplice, a czwarte – SP Brody.