Micek szoł

Opublikowano 17 maja 2019, autor: Piotr Piotrowski

Dwa gole Pawła Micka dały zwycięstwo KP Tomaszowo nad Czarnymi Jelenin w derbach w żarsko-żagańskiej klasie A.

Niedzielne spotkanie 21. kolejki (12.05.) było zacięte i emocjonujące do ostatnich sekund. Piłkarze KP Tomaszowo bardzo chcieli się zrewanżować trzecim w tabeli Czarnym za jesienną porażkę 1:3. Mimo braku kilku podstawowych zawodników, gospodarze wysoko postawili poprzeczkę piłkarzom z Jelenina, którzy mają jeszcze teoretyczne szansę na awans do klasy okręgowej. Pierwsza połowa to dominacja gości, którzy mieli kilka okazji na uzyskanie prowadzenia. Brakowało im skuteczności, dobrze też bronił bramkarz KP. W drugiej połowie gra się wyrównała. Stare piłkarskie porzekadło mówi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą.I tego doświadczyli Czarni w 78. minucie. Jedną z piękniejszych bramek w lidze zdobył Paweł Micek, oddając strzał praktycznie z zerowego kąta. Gdy po wznowieniu gry goście rzucili się do odrabiania strat, stracili drugiego gola. Ich katem był Micek, który w przeciągu ledwie dwóch minut zdobył dwa gole dla KP. Jak się okazało, dające drużynie z Tomaszowa trzy punkty. Goście do końca próbowali wyrównać, ale bezskutecznie.

– Wygrana z lokalnym rywalem cieszy, tym bardziej, że graliśmy bez kilku podstawowych zawodników – powiedział po meczu Mariusz Krugły, wiceprezes KP. – Takie gole, jak Pawła Micka, rzadko się ogląda na boiskach piłkarskich – zachwalał piłkarza rywali Krzysztof Nieradka, prezes Czarnych Jelenin. – My jeszcze mamy teoretyczne szanse na awans do klasy okręgowej, ale nawet jeśli byśmy się tam znaleźli, będzie problem z kadrą, bo wielu naszych piłkarzy pracuje, m.in. za granicą.