REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Nazwał nauczycieli swołoczą

Opublikowano 10 maja 2019, autor: Piotr Piotrowski

Radny Piotr Płaskociński nazwał nauczycieli „swołoczą” i obrażał ich w internecie.

Radnemu Płaskocińskiemu, który jest szprotawskim działaczem Prawa i Sprawiedliwości, nie spodobało się to, że nauczyciele strajkują, domagając się podwyżek. Swoje zdanie zamieścił w mediach społecznościowych, nazywając nauczycieli „swołoczą” i pisząc m.in.: „Takich dzisiaj mamy nauczycieli. Tylko kasa, kasa i kasa (…). Hańba! To są nauczyciele, ci co mają uczyć i wychowywać, po prostu skandal, pomylili się z powołaniem, bo prawdziwy nauczyciel z powołania nigdy by tak nie postąpił (…) nauczyciele już za daleko się posuwają!”  I dalej: „Strajkować się chce, uczniów uczyć się nie chce, egzaminować i klasyfikować się nie chce, szanowani nauczyciele, gdzie jest wasz etos nauczyciela?”

Chcą przeprosin

Szprotawscy radni, z których blisko połowa to nauczyciele, poczuli się obrażeni wpisani kolegi. Na sesji (30.04.) wiceprzewodniczący Rady Miasta i zarazem nauczyciel z zawodu oraz dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych, Andrzej Skawiński odczytał oświadczenie, w imieniu radnych.

– Pragniemy wyrazić naszą dezaprobatę i sprzeciw wobec obraźliwych i uwłaczających powadze rady wpisów w mediach społecznościowych, dokonywanych zwłaszcza w okresie strajku nauczycieli, przez radnego Piotra Płaskocińskiego – oznajmił. –  Nazywanie jakiejkolwiek grupy zawodowej „swołoczą” jest karygodne, a szczególnie przykre, gdy pan radny Płaskociński nazywa tak tych, którym coś jednak w swoim życiu zawdzięcza. Oczekujemy, że pan radny publicznie przeprosi tych wszystkich, którzy jego wpisami czują się urażeni.

Płaskociński nie przeprosił. Nie zabrał też głosu w swojej sprawie. Oberwało mu się od koleżanki, radnej Józefy Śliskiej, emerytowanej nauczycielki, która uczyła go w szkole.

– Radny Piotr Płaskociński był moim uczniem i wstyd się dzisiaj do niego przyznać – oznajmiła, apelując o pozbawienie radnego funkcji wiceprzewodniczącego komisji rewizyjnej. – Ktoś go kiedyś nie wychował tak jak trzeba, więc my skończymy już z jego zachowaniem.

Napisz komentarz »