REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Czy zdążą z parkiem?

Opublikowano 07 czerwca 2019, autor: Norbert Królik

Prawie 7 mln zł będzie kosztować remont parku przy al. Jana Pawła II w Żarach. Z pracami firma ma się wyrobić do końca września.

Do tej pory wykonano roboty związane z instalacjami podziemnymi. Trwa budowa ścieżek dla pieszych. Wykonawca, firma Kreator z Żar, przymierza się również do budowy stawu, który powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie al. Jana Pawła II. Staw ma być napełniany wodą z sieci wodociągowej. Powstało już zejście do stawu. Według zamysłu projektantów, ma tam powstać wypożyczalnia sprzętu pływającego. Dodatkowo w cenę renowacji parku wliczona jest budowa domku winnego na wzgórzu winnym.

Urzędnicy z Ratusza przyznają, że nie dostali jeszcze wniosku od firmy z prośbą o wydłużenie terminu zakończenia prac, ale liczą się z tym, że remont parku może się przedłużyć.

komentarz »
  1. Żaranin 21 czerwca 2019 14:15 - Odpowiedź

    Uważam, że NIK powinien sprawdzić wszystkie inwestycje Urzędu Miasta i wszystkich spółek miejskich z conajmniej ostatnich 10-ciu lat.
    Od kilku lat nie słyszałem o terminowo zakończonych inwestycjach i końcowych kwotach zgodnych z umową podpisaną w wyniku przetargu.
    Może są jeszcze jakieś nieprawidłowości ukrywane przed mieszkańcami oraz wyborcami.

Napisz komentarz »