REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Miliony na Syrenę

Opublikowano 10 maja 2019, autor: Norbert Królik

Remont stadionu Syrena w Żarach już dawno pochłonął 5 mln zł, a to jeszcze nie koniec! Obecnie trwa budowa parkingu dla kamperów, a w przyszłości urzędnicy chcą jeszcze wybudować salę do sportów walki.

   Żarscy urzędnicy  zabrali się do remontu kompleksu Syrena przy ul. Leśnej z rozmachem. Na ten obiekt od 2016 roku spada złoty deszcz miejskiej kasy. Przebudowa płyty głównej boiska kosztowała 3,5 mln zł, ponad 550 tys. zapłacono za budowę parkingu wraz z wiatą. Za kolejne 400 tys. zł powstało boisko wielofunkcyjne.

Wyremontowano również ogrodzenie za 110 tys. zł. Na remonty budynków socjalno-gospodarczych i garaży wydano ponad 250 tys. zł. Za kolejne 120 tys. zł wybudowano plac zabaw. Siłownia kosztowała 15 tys. zł. Znalazło się również  blisko 400 tys. zł na zakup sprzętu lekkoatletycznego, budowę ścieżki na koronie stadionu czy remont spikerki. Zagospodarowanie terenu wokół stadionu lekkoatletycznego to kolejne 50 tys. zł. Remont nawierzchni przy budynku socjalno-gospodarczym  kosztował 30 tys. zł.

Na ten rok zaplanowano również budowę nawodnienia dwóch boisk piłkarskich za 160 tys. zł oraz modernizację oświetlenia na stadionie za 100 tys. zł. Trwa również budowa miejsc postojowych dla kamperów za… 1 mln 300 tys. zł. Planowana jest także budowa nowej hali sportów walki, która pochłonie kilka kolejnych milionów złotych. Na razie nie wiadomo, kiedy ona powstanie, bo urzędnicy uzależniają budowę od otrzymania dofinansowania z Ministerstwa Sportu. Łączne wydatki na Syrenę mogą tym samym wynieść nawet 10 mln zł.                                                                                

Napisz komentarz »