absolut

Promień zdeklasował Arkę

Opublikowano 10 maja 2019, autor: hakma

W środę(8.05) Promień Żary, bez żadnych problemów, pokonał w ćwierćfinale Pucharu Polski, czwartoligową Arkę Nowa Sól

Przeciwnik żaran był faworytem w tym spotkaniu. Podopieczni Łukasza Czyżyka nie zamierzali położyć się na murawie i dać wygrać przeciwnikowi z wyższej klasy rozgrywkowej. Bohaterem spotkania został Norbert Biniek, który niczym Robert Lewandowski, ustrzelił klasycznego hat tricka w 17 minut. Pierwszą bramkę zdobył po podaniu Dariusza Piechowiaka już w 8. minucie spotkania. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 3:0.

Druga połowa zaczęła się od ataków przyjezdnych, ale dopiero w 76. minucie Mateusz Kubiak zdołał strzelić, a raczej dobić odbitą od bramkarza miejscowych piłkę. Wynik spotkania ustalił w 78.min Marek Wolak, który na boisku pojawił się dopiero w drugiej części.

Promień Żary po bardzo dobrej i skutecznej grze pokonał Arkę Nowa Sól i awansował do półfinału, w którym może trafić na TS Przylep, KS Stilon Gorzów i Wartę Gorzów. Mecze półfinałowe zostaną rozegrane 5. czerwca.

Psia akcja

W czasie meczu kibice Promienia zbierali karmę i akcesoria dla bezdomnych psów. Akcja „Są psiaki, którym warto pomagać” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, dlatego organizatorzy przedłużyli zbiórkę do następnego meczu u siebie. – Chcemy uzbierać 2 tony smakołyków dla naszych psiaków – stwierdził Jędrzej Pruski, „kibic od zawsze” Promienia Żary.