REKLAMA

Sport

Promień zdeklasował Arkę

Opublikowano 10 maja 2019, autor: hakma

W środę(8.05) Promień Żary, bez żadnych problemów, pokonał w ćwierćfinale Pucharu Polski, czwartoligową Arkę Nowa Sól

Przeciwnik żaran był faworytem w tym spotkaniu. Podopieczni Łukasza Czyżyka nie zamierzali położyć się na murawie i dać wygrać przeciwnikowi z wyższej klasy rozgrywkowej. Bohaterem spotkania został Norbert Biniek, który niczym Robert Lewandowski, ustrzelił klasycznego hat tricka w 17 minut. Pierwszą bramkę zdobył po podaniu Dariusza Piechowiaka już w 8. minucie spotkania. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 3:0.

Druga połowa zaczęła się od ataków przyjezdnych, ale dopiero w 76. minucie Mateusz Kubiak zdołał strzelić, a raczej dobić odbitą od bramkarza miejscowych piłkę. Wynik spotkania ustalił w 78.min Marek Wolak, który na boisku pojawił się dopiero w drugiej części.

Promień Żary po bardzo dobrej i skutecznej grze pokonał Arkę Nowa Sól i awansował do półfinału, w którym może trafić na TS Przylep, KS Stilon Gorzów i Wartę Gorzów. Mecze półfinałowe zostaną rozegrane 5. czerwca.

Psia akcja

W czasie meczu kibice Promienia zbierali karmę i akcesoria dla bezdomnych psów. Akcja „Są psiaki, którym warto pomagać” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, dlatego organizatorzy przedłużyli zbiórkę do następnego meczu u siebie. – Chcemy uzbierać 2 tony smakołyków dla naszych psiaków – stwierdził Jędrzej Pruski, „kibic od zawsze” Promienia Żary.

 

Składy:

Promień Żary

Dawid Szala, Norbert Biniek, Bartosz Suski, Michał Krukowski, Piotr Czarnota, Oleg Frankovych, Dariusz Piechowiak, Jakub Nowak, Krzysztof Wiliński, Jakub Femlak, Radosław Żebrowski.

Rezerwowi:Tomasz Kowalczyk, Michał Chabiniak, Krzysztof Jurkowski, Marek Wolak, Bartłomiej Pruchniak, Marek Homik, Paweł Danielewski.

Arka Nowa Sól

Przemysław Krajewski, Simon Rytwiński, Adam Pojnar, Tomasz Rozynek, Tomasz Ilinicki, Piotr Nitka, Dariusz Nazar, Gracjan Lewicki, Jan Romaszko, Szymon Ajryś, Sebastian Kieroński.

Rezerwowi: Mateusz Wykocki, Mateusz Kubiak, Marek Lewandowski, Mateusz Reus

Napisz komentarz »