REKLAMA

Samorząd

Tak zarabia władza!

Opublikowano 10 maja 2019, autor: jb

Ile zarobili, jakie kwoty mają na kontach, czy sięgają po kredyty. Zajrzeliśmy do portfeli i majątków starostów, wójtów i burmistrzów naszego regionu na podstawie danych z 2018 roku. Najwięcej, bo aż 194 tys. 834,02 zł na koniec pracy zainkasował Janusz Dudojć. Najwyżej swój majątek wycenił najbogatszy wśród włodarzy – burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik. Żagański starosta Henryk Janowicz ma najwyższą pensję – zgarnął aż 163 tys. 290 zł.

Najwyższą pensję w ubiegłym roku otrzymał Janusz Dudojć. Obecny burmistrz Lubska, za zakończenie pracy żarskiego starosty zainkasował łącznie 194 tys. 834,02 zł! W tym samym roku zdążył zarobić jeszcze kolejne 11 tys. zł już jako burmistrz, 6 tys. zł dołożył z wynajmu lokalu, a kolejne 2 tys. zł z LZPN. Łącznie jego dochody sięgnęły 214 tys. zł.

Burmistrz Żar Danuta Madej wymieniła vw polo z 2007 roku na nowiutką mazdę cx5 z 2018 roku. Nie brała jej na kredyt, ale za to jej oszczędności zmalały o około 25 tys. zł, a obligacje skarbowe o 30 tys. zł.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 2206

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »