REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Koncert i motocykle dla Gabrysia

Opublikowano 10 maja 2019, autor: jb

Przed Gabrysiem Rybakiem z Żagania operacja usunięcia nowotworu w gdańskim szpitalu. We wtorek, 14.05., motocykliści będą „ryczeć” dla niego silnikami swoich maszyn. Każdy może też przyjść na koncert charytatywny dla nastolatka.

Gabryś choruje na mięsaka tkanek miękkich. Przeszedł już chemioterapię, czeka teraz na operacyjne usunięcie nowotworu. Zaplanowano je na wtorek, 14.05., w Gdańsku. 

O wsparcie w dniu operacji poprosiła jego mama Edyta Bączyk-Rybak.

– Motocykliści od samego początku wspierają mojego synka, proszę, by w ten tak ważny dla nas dzień również byli z nim i zaryczeli swoimi maszynami – apeluje mama Gabrysia.

Gabryś jest wielkim fanem motocykli. Pierwszy apel do motocyklistów jego mama skierowała latem ubiegłego roku, gdy z żarskiego szpitala chłopiec wyjeżdżał na leczenie do Poznania. Żeby „zaryczeć” silnikami pod szpitalem, przyjechało wówczas kilkuset motocyklistów. Od tego czasu były już dwa zloty dla Gabrysia na żarskim Rynku oraz kalendarz, do którego pozowały motocyklistki z naszego regionu, a pieniądze z jego sprzedaży były przekazane na leczenie chłopca.

W Żarach z inicjatywą po raz kolejny wyszła Izabela Klimas-Niekało, organizatorka poprzednich zlotów motocyklistów.

– Zapraszam wszystkich chętnych motocyklistów na plac nauki jazdy Partner w Żarach, koło basenu Wodnik. W tak ważnym dniu będziemy „ryczeć” dla Gabrysia – mówi. Wszyscy zainteresowani mogą przyjechać na plac w dniu operacji (wtorek, 14.05.) na godz 14:00.

Operacja to jeszcze nie koniec leczenia.

– Na razie nie wiemy dokładnie, co dalej. Wszystko będzie zależało od wyników badań. Wiemy jednak, że kolejnym planowanym krokiem leczenia jest radioterapia. Ponownie w Poznaniu – mówi E. Bączyk-Rybak.

 

Zrobią hałas

Jeżeli ktoś chce wesprzeć Gabrysia w leczeniu, jeszcze dziś (piątek, 10.05.) może przyjść na kolejny koncert charytatywny w Klubie Elektrownia w Żaganiu. Tym razem do posłuchania będzie rap i hip-hop. Wystąpią: Koala Król, Logo Dzielnicy, Calimoksi, Zdero, Kaczorhs. Początek o godz. 19:00. Wstęp kosztuje 20 zł od osoby, a dochód w całości będzie przekazany na leczenie Gabrysia. Osoby poniżej poniżej 16 roku życia na koncert wejdą tylko z opiekunem a ci, którzy mają 16 lat, żeby wejść, muszą mieć podpisaną zgodę rodzica na udział w koncercie.

– Do Gdańska wyjeżdżamy w niedzielę, 12.05. Gabryś bardzo chciałby być chociaż na chwilę na tym koncercie. Może nam się uda – mówi E. Bączyk-Rybak.

Napisz komentarz »