REKLAMA

Wasze sprawy

Tak zachęcają do segregacji?

Opublikowano 10 maja 2019, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkańcy Żagania żalą się na likwidację kontenerów do segregacji śmieci. – Czy na tym ma polegać zachęcanie ludzi do ekologii? – pyta Mikołaj Orion.

Kontenery na szkło, papier, plastik i bioodpady zniknęły m.in. z ul. Starowiejskiej, Nowogródzkiej, Myśliwskiej, Śląskiej czy Browarnianej.

– Taka polityka sprzyja powstawaniu dzikich wysypisk na peryferiach Żagania – twierdzi Mikołaj Orion. – Pytałem pracowników MPOiRD, dlaczego usuwają te gniazda. Odparli, że ludzie wrzucali tak dużo odpadów, że walały się obok kontenerów. Zaproponowałem, aby zwiększyć częstotliwość ich opróżniania, ale stwierdzili, że i tak ludzie mieszają śmieci, więc cała segregacja bierze w łeb.

Barbara Baranowska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania i Robót Drogowych, tłumaczy, że ilość gniazd się nie zmieni. Dalej jest ich ok. 40.

– Zabieramy je z miejsc, gdzie mieszkańcy wrzucają do kontenerów, co popadnie. Trudno stać i pilnować, aby uczyli się segregować – mówi prezes. – Mieliśmy problem przy przekazywaniu zawartości kontenerów na składowisko odpadów w Marszowie.

Prezeska dodaje, że mieszkańcy mogą nieodpłatnie sami dostarczyć śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Przyjaciół Żołnierza.

Napisz komentarz »