REKLAMA

Sport

Kasa dla sportowców

Opublikowano 10 maja 2019, autor: Piotr Piotrowski

228 tys. zł otrzymały od Urzędu Miasta kluby sportowe z gminy Szprotawa. Niektórzy działacze żalą się, że dotacje są wypłacane w transzach.

Na największą dotację, w wysokości 100 tys. zł, mógł liczyć klub piłkarski KS Sprotavia, zrzeszający pięć grup młodzieżowych i czwartoligową drużynę seniorów.

– To o 30 tys. zł mniej niż rok temu. Dziurę w budżecie będziemy musieli zapchać środkami od prywatnych osób i firm – żali się Dariusz Marciniak, prezes KS Sprotavia. – Pieniędzy nie przejadamy. Idą na zakup strojów, piłek, transport na mecze czy opłaty sędziowskie.

Na 30 tys. zł mógł liczyć klub szkolący lekkoatletów i tenisistów, ULKS Uczniak Szprotawa.

– To o 4 tys. zł więcej niż rok temu. Te dodatkowe pieniądze pójdą m.in. na sfinansowanie obozów dla naszego najbardziej doświadczonego zawodnika, Mateusza Kwaśniewskiego, który jako senior nie ma możliwości trenować na zgrupowaniach młodzieżowych – mówi Zygmunt Szwarc, trener ULKS-u.

Ponadto, po 2,5 tys. zł na wspieranie i upowszechnianie sportu przez organizację zawodów wędkarskich otrzymały koła PZW w Szprotawie oraz Lesznie Górnym.

 

Czekają na kasę

24 tys. zł trafi na konto klubu koszykarek KS Szprotavia, 16 tys. zł – trzecioligowych siatkarzy UKS Jedynka Szprotawa. Po 11 tys. zł otrzymają kluby piłki nożnej, grające w żagańskiej klasie B: Raptus Dzikowice, UKS Witków oraz Victoria Siecieborzyce. Wyjątkiem jest Garbarnia Leszno Górne, której urząd przyznał 14 tys. zł, bo ma o jeden zespół więcej. Na 6 tys. zł mogła liczyć Akademia Piłkarska Falubaz.

Trener Raptusa, Roman Wróblewski, żali się, że to pieniądze, póki co, tylko na papierze.

– Urząd co roku przelewa je nam z kilkumiesięcznym opóźnieniem. W tym roku, aby zapewnić piłkarzom transport na mecze czy zakup strojów i napojów, musieliśmy pozyskać fundusze od osób prywatnych – mówi szkoleniowiec piłkarzy z Dzikowic.

Napisz komentarz »