Zapaśnicza majówka

Opublikowano 10 maja 2019, autor: hakma

Tradycyjnie początek maja to w polskich zapasach okres rozgrywania finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W tym roku gospodarzem finałów OOM było województwo świętokrzyskie. W zawodach finałowych nie mogło zabraknąć zawodników żarskiego Agrosu.

Jako pierwsi walki finałowe rozpoczęli przedstawiciele stylu klasycznego na turnieju w Staszowie (29.04-01.05). Niestety, kadeci Agrosu nie wykorzystali szans na zdobycie upragnionego krążka. Najbliżej medalu był Hubert Zakrzewski (5. m).

Dziewczyny na 3. miejscu

Po kadetach, swoje pojedynki, również w Staszowie (01-03.05), rozpoczęły dziewczęta. Podopieczne trenera Ryszarda Dynowskiego okazały się rewelacją imprezy. Stanęły na 3. miejscu podium w klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie sportowy talent potwierdziła Martyna Gabryl, która zwyciężyła we wszystkich swoich pojedynkach i zdobyła złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, tym samym zapewniła sobie prawo do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy kadetek. Srebrny medal padł łupem doświadczonej Oliwii Charchalis. Brązowe krążki zdobyły Nikola Drozdek i Wiktoria Niewrzędowska. Na piątym miejscu zakończyła finały Zuzanna Kuczma.

Pierwsi na podium

Imprezą kończącą zapaśniczą majówkę był 26. Memoriał H. Boreckiego i E.Wojdy w zapasach w stylu klasycznym w Żukowie. Złote medale dla żarskiego klubu wywalczyli: Gracjan Jedut, Kacper Jakubowski, Antoni Harenda, Igor Durski. Srebrne medale przywieźli do Żar: Wojciech Kuźmiak i Damian Kaciniel. Trzecie lokaty i brązowe medale zdobyli: Wiktor Terpiński, Hubert Mleczko i Kacper Cymbalik. Dawid Markulak uplasował się na 4. m, Tomasz Maślanka był 6., a na 7. m zakończył swój start Oskar Bazak.

Żarska ekipa zajęła w turnieju 1. miejsce drużynowo.