absolut

Jankes przegonił Ohagwu

Opublikowano 10 maja 2019, autor: Piotr Piotrowski

Aż pięć goli strzelił dla Czarnych Żagań Marcin Jankowski w dwóch majówkowych meczach klasy okręgowej. Jego zespół wygrał oba spotkania i pewnie zmierza po awans do IV ligi.

Czarni wygrali (1.05) na trudnym terenie w Czerwieńsku, z piątym w tabeli Piastem 1:0. Jedyną bramkę zdobył Marcin „Jankes” Jankowski, w 29. minucie. – Mieliśmy więcej sytuacji, ale rywal mądrze się bronił a nam troszkę zabrakło skuteczności. Na szczęście, wynik nie był zagrożony, Piast stworzył tylko jedną klarowną sytuację na wyrównanie – mówił po meczu trener żaganian, Sebastian Horodyski. Trzy dni później, 4 maja  Czarni podejmowali u siebie Pogoń Przyborów. Tym razem, celowniki mieli znacznie lepiej ustawiony.  Żaganianie wygrali 5:0. Znowu brylował Jankowski, który zdobył aż cztery gole (w 22, 53, 72 i 81. minucie). Piątego  strzelił Tomasz Urban (28. min.). – Pogoń nie była tak wymagającym rywalem, jak Piast. Wynik mógł być wyższy, ale tu chodzi przede wszystkim o punkty, potrzebne nam do awansu. Moi zawodnicy grają bardzo dobrze, realizują przedmeczowe założenia. A co też ważne, wygrali czwarty mecz z rzędu bez straty gola – dodaje S. Horodyski.

Zdobywając 5 goli w dwóch ostatnich meczach, „Jankes” wyprzedził w klasyfikacji strzelców okręgówki nigeryjskiego napastnika Piasta Iłowa, Emmanuela Ohagwu. Ma już na swoim koncie 23 gole, zawodnik Piasta – 20. Drużyny obu piłkarzy przewodzą w tabeli. Piast ma 63 punkty, Czarni – o jeden mniej. Jak będzie na finiszu ligi? Kto zostanie królem strzelców? Czy uda im utrzymać bezpieczną przewagę nad trzecim w tabeli Promieniem? Do końca rozgrywek zostało już tylko sześć kolejek.