REKLAMA

Sport

Żagań tenisem stoi!

Opublikowano 10 maja 2019, autor: Piotr Piotrowski

Tenisiści ŻSTS III Żagań awansowali do czwartej ligi, a ich koledzy stoją przed szansą awansu do drugiej. O wszystkim zadecyduje ostatnia, sobotnia kolejka (11 maja).

Żagańskie Stowarzyszenie Tenisa Stołowego ma trzy drużyny w rozgrywkach ligowych. Ta grająca w piątej lidze już cieszy się z awansu do czwartej ligi.

Tenisiści ŻSTS III w składzie: Maciej Chilicki, Sławomir Rady, Zbigniew Zaciek (kapitan) oraz Grzegorz Szmit zajęli pierwsze miejsce w lidze, zdobywając 31 punktów. Od nowego sezonu piątoligowcy będą rywalizowali o punkty ze swoimi klubowymi kolegami, z ŻSTS II Żagań, którzy w czwartoligowych rozgrywkach zajęli wysokie,  drugie miejsce (30 pkt.).

– Regulamin rozgrywek pozwala na to, aby dwie drużyny jednego klubu mogły grać w tej samej lidze – mówi Andrzej Michalak z zarządu ŻSTS.

Szansę na awans ma również drużyna ŻSTS I Żagań, grająca w trzeciej lidze. Byłby to historyczny awans, bo żaganianie jeszcze nigdy nie grali w drugiej lidze.  O wszystkim zadecyduje ostatnia, sobotnia kolejka (11.05.). Jeśli żaganianie wygrają mecz z LUKS-em w Górkach Noteckich a Gorzovia II Gorzów Wlkp. pokona lidera, ZKS V Drzonków, to awansują na pierwsze miejsce.

– Jeśli Gorzovia II wygra, to przy naszym zwycięstwie w Górkach, zrównamy się z nią  punktami. Mamy jednak lepszy bilans bezpośrednich spotkań, więc będziemy wyżej w tabeli.  Cuda się zdarzają – mówi Michalak. – Może być też tak, że awansujemy do II ligi z drugiego miejsca, jeśli okaże się, że Drzonków nie może mieć trzech drużyn w tej samej klasie rozgrywkowej (ZKS ma już tam dwie – przyp. red.).

Napisz komentarz »