REKLAMA

Sport

Zmiany w Sobieskim

Opublikowano 10 maja 2019, autor: Piotr Piotrowski

Po nieudanym sezonie w II lidze siatkówki WKS Sobieski Arena Żagań przebudowuje zespół.

Na pewno w żagańskiej drużynie zostanie lider i kapitan Jędrzej Jasnos, poza tym Patryk Mentel, Grzegorz Kukla, Patryk Bogdanowicz i Patryk Kozdroń. Za to postanowione jest odejście Pawła i Kacpra Gajowczyków. Sobieskiego wzmocni rozgrywający Miłosz Zasłonka, który trafi do Żagania z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. To spore wzmocnienie dla drugoligowca z Żagania. Zasłonka, jako rozgrywający, niedawno wywalczył srebrny medal młodej Plusligi. Drugim nowym rozgrywającym Sobieskiego będzie Mateusz Wołowicz. 22-latek poprzedni sezon spędził w AZS-ie Zielona Góra. Kolejny nabytek pozyskany z Winnego Grodu to środkowy Sebastian Draczyński. Są też posiłki z trzecioligowych parkietów. Gubin na Żagań zamienili libero Jakub Rygier i atakujący Sebastian Strzałkowski. Warto dodać, że pierwszy z nich wcześniej grał m.in. w drugoligowej Stali Grudziądz.

Po odejściu Mariusza Wiktorowicza, nadal nie wiadomo, kto poprowadzi żagański zespół w nowym sezonie. Na celowniku są m.in. Jerzy Zwierko i Krzysztof Dobek. Nazwisko nowego szkoleniowca najprawdopodobniej poznamy w połowie maja. Na środę, 15 maja, klub zaplanował otwarty trening.

– Obecnie mamy potwierdzonych 15 zawodników ? przyznał członek zarządu Artur Chaberski.  – Szukamy kolejnych. Przydałoby się jeszcze dwóch przyjmujących, atakujący i środkowy. Mamy na oku kilku bardzo ciekawych graczy z niedawną przeszłością pierwszoligową. Dokładnie przeanalizujemy rynek. Przyjrzymy się też siatkarzom, którzy przyjadą do nas na trening.

Napisz komentarz »