REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wyłowili mistrzów

Opublikowano 10 maja 2019, autor: Norbert Królik

Ponad 30 wędkarzy rywalizowało w Mistrzostwach Okręgu PZW Zielona Góra w wędkarstwie spławikowym wśród kobiet oraz w kategoriach wiekowych U-15, U-20 i U-25.

Podczas dwudniowych zawodów (4-5.05) wyłoniono najlepszych wędkarzy Okręgu PZW Zielona Góra. Zawody rozegrano na zalewie Karaś w Lubsku. Wśród kobiet wygrała Anna Roguska-Jurek z koła PZW nr 2 w Zielonej Górze. Drugie miejsce zajęła Honorata Rutkowska z koła PZW nr 1 w Lubsku, a trzecie Maria Jóźwiak z Bytomia Odrzańskiego.

W kategorii do lat 25 mistrzem Okręgu został Paweł Siembida z koła PZW nr 1 w Żaganiu. Drugie miejsce zajął Sebastian Siekierski z koła PZW nr 8 Raja w Żarach, a trzeci był Krystian Kowalczyk z koła PZW nr 1 w Lubsku.

W kategorii do lat 20 dominowali wędkarze z Lubska. Mistrzem został Michał Małyszko z koła PZW nr 3 w Lubsku, a drugi był Gabriel Kucharski z koła PZW nr 1 w Lubsku. Trzecie miejsce zajął Michał Stadler z koła PZW nr 2 Janzen w Żarach.

Wśród najmłodszych wędkarzy w kategorii do lat 15 wygrał Kacper Karpiński z koła PZW nr 53 w Zielonej Górze, a kolejne miejsca zajęli Wiktoria Konopielko reprezentująca koło PZW nr 1 w Lubsku oraz Mikołaj Ceglewski z Krośnieńsko-Odrzańskiego Wędkarskiego Klubu Sportowego.

Mistrzowie w poszczególnych kategoriach będą reprezentować Okręg Zielona Góra na Mistrzostwach Polski.

Napisz komentarz »