absolut

Podzielili się punktami

Opublikowano 10 maja 2019, autor: Piotr Piotrowski

Husaria Niegosławice podzieliła się punktami z Zorzą Brzeźnica w 17. kolejce żagańskiej klasy B.

Trzecia w tabeli Husaria podejmowała w niedzielę, 5 maja, piątą Zorzę. Skończyło się remisem 2:2, choć do przerwy gospodarze prowadzili już 2:0. W pierwszej połowie więcej okazji mieli goście, ale to miejscowi objęli prowadzenie, po golu  Patryka Jakóbiaka, w 29. minucie. Tuż po przerwie, na 2:0 podwyższył Kacper Duma, najlepszy strzelec zespołu z Niegosławic. Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem, ale nie wykorzystali kolejnych sytuacji. Trener Zorzy, Paweł Najdek, zrobił zmiany w przerwie, które poskutkowały. Janusza Garnka zastąpił Piotr Chabiniak, który okazał się asem w rękawie szkoleniowca drużyny z Brzeźnicy. Rezerwowy Zorzy strzelił dwa gole (w 74. i 89. min), dzięki czemu goście wywieźli z trudnego terenu punkt.

– Mieliśmy dużo sytuacji, szczególnie w pierwszej połowie, ale ich nie wykorzystaliśmy, a spokojnie powinniśmy prowadzić do przerwy 3:0  – powiedział po spotkaniu P. Najdek.