REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Po co ten remont?

Opublikowano 02 maja 2019, autor: Norbert Królik

– Pyta Piotr Czerwiński, żarski radny miejski i wskazuje, że są w mieście ważniejsze inwestycje niż przebudowa ul. Zielonogórskiej za blisko 8 mln zł.

Blisko 8 mln zł będzie kosztowała przebudowa ul. Zielonogórskiej w Żarach. Przetarg na realizację inwestycji wygrała firma Tandem z Żagania. Firma ma 12 miesięcy od podpisania umowy na wykonanie inwestycji. W ramach przebudowy powstanie nowe rondo łączące ul. Ludową z ul. Zielonogórską. Przebudowany będzie również wyjazd z ul. Poznańskiej na ul. Zielonogórską. Przebudowane będą również chodniki i powstanie ścieżka rowerowa.

– Trudno zrozumieć, dlaczego burmistrz chce remontować jedną z najlepszych ulic w mieście za grube miliony. Tam wystarczyło zrobić chodniki, a pieniądze przeznaczyć na ważniejsze rzeczy, jak choćby obiecane od lat remonty dróg w Kunicach, gdzie dzieci chodzą do szkoły w błocie – zauważa Piotr Czerwiński, radny miejski z SLD.

W związku z remontem ul. Zielonogórskiej będą wycięte kolejne drzewa. Przebudowa drogi w 50 proc. dofinansowana jest z budżetu państwa.

Napisz komentarz »