REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Przedsiębiorca w kajdankach

Opublikowano 02 maja 2019, autor: Piotr Piotrowski

Żagański przedsiębiorca nie odpuszcza premierowi RP! Znowu wywiesił banery na swoim balkonie. Policjanci zakuli go w kajdanki. Z aresztu Karol Jersak wyszedł za kaucją w wysokości 10 tys. zł.

Banery na swoich balkonach trzeciego piętra kamienicy w Rynku, a także na skwerze przy ul. Piłsudskiego Karol Jersak wywiesił w poniedziałek, 29 kwietnia. Tej samej treści, co tydzień wcześniej, 19 kwietnia: „Premier Polski Mateusz Morawiecki z prawdopodobieństwem 99,9 procent to złodziej, oszust, bandyta w białych rękawiczkach czerpiący zyski z handlu heroiną”.

 

Z balkonu do celi

Scenariusz się powtórzył. Gdy policja zauważyła banery, znowu zaczęła akcję na szeroką skalę – blokada ulicy i wezwanie strażaków z podnośnikiem. Ale tym razem nie mieli tak łatwo. Czekał na nich K. Jersak. Na balkonie. Oznajmił, że bez nakazu, nie mogą ściągnąć jego własności ani wejść na jego posesję. Triumf był chwilowy. Policjanci zakuli go w kajdanki, zatrzymując w areszcie na cztery godziny. W tym czasie strażacy usunęli banery.

– Zatrzymany usłyszał zarzut z art. 226 par. 3 Kodeksu Karnego, czyli publicznego znieważenia lub poniżenia konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, co podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – informuje st. sierż. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań. – Prokuratura Rejonowa zastosowała wobec niego dozór i poręczenie majątkowe.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 266

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »