REKLAMA

Wasze sprawy

Nie dały się oszukać

Opublikowano 02 maja 2019, autor: Piotr Piotrowski

Dwie mieszkanki Szprotawy próbowano okraść metodą „na wnuczka”. Dzielne kobiety nie dały się oszustom.

Oba zgłoszenia o próbie wyłudzenia kilkudziesięciu tysięcy złotych policja otrzymała w środę, 24 kwietnia. W pierwszym przypadku 82-latka twierdziła, że oszuści kilkakrotnie dzwonili do niej, żądając aż 80 tys. zł w zamian za uwolnienie jej wnuczki, która rzekomo została aresztowana przez policjantów. Mieli też poinformować kobietę, że za jakiś czas w jej mieszkaniu pojawią się policjanci, aby zrobić rewizję. Czujna 82-latka odłożyła słuchawkę i skontaktowała się natychmiast z synem, a następnie wspólnie powiadomili policję.

 – Kolejną osobą, która mogą stać się ofiarą oszustów, była 83-latka, również ze Szprotawy, do której zadzwoniła kobieta podająca się za członka jej rodziny – informuje st. sierż. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań. – Przekazała, że jej syn spowodował wypadek drogowy, za co zatrzymała go policja. Jedyną szansą na jego wypuszczenie przez policjantów miało być uiszczenie kaucji w wysokości 50 tys. zł. Pieniądze te potrzebne były niezwłocznie. Kobieta rozłączyła rozmowę i skontaktowała się z synem, który oznajmił, że u niego wszystko w porządku.

Rzeczniczka ostrzega: – Pomimo nieustannych ostrzeżeń, osoby starsze nadal stają się ofiarami oszustów podszywających się pod krewnych, pracowników socjalnych, akwizytorów, przedstawicieli ZUS, policjantów – mówi. – Należy pamiętać, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy czy wykonanie przelewu. Nie informują także o prowadzonych przez siebie sprawach przez telefon.

Napisz komentarz »