REKLAMA

Ludzie, wydarzenia, Zdrowie

Strażacy chcą pomagać

Opublikowano 02 maja 2019, autor: jb

Akcję rejestracji dawców szpiku kostnego chcą przeprowadzić strażacy z gminy Brzeźnica. -Wszystkich, którzy chcieliby pomóc albo się przyłączyć, zapraszamy do współpracy – mówią.

OSP w Brzeźnicy ma 80 członków, aktywnych i honorowych. Wśród nich jest też 40-osobowa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

– Do akcji mamy czynnych 30 strażaków. Pomaganie innym to nasze powołanie. Teraz wpadliśmy na pomysł, żeby zachęcić ludzi do oddawania szpiku. To też inna forma pomocy, którą warto promować. Takiej akcji jeszcze u nas nie było – mówi komendant OSP Brzeźnica Grzegorz Szymoński.

Mają wielkie serca

Strażacy już pokazali, że zajmują się nie tylko wyjazdami do akcji. Co roku organizują m.in. festyny dla dzieci.

– Z rejestrowaniem dawców to zupełnie coś innego. Zgłosiłem się już do Fundacji DKMS, która prowadzi rejestr dawców. Zostanie wyznaczony nam koordynator, który pomoże od strony formalnej.

Strażacy chcieliby, żeby można było się u niej rejestrować już w maju.

– Wiemy na pewno, że będzie to niedziela. Imprezę zaplanowaliśmy na placu przy remizie. Jeżeli wyrobimy się ze wszystkimi formalnościami, chcielibyśmy, żeby było to 12 maja. Jeżeli są osoby, które chciałyby nas wspomóc jako wolontariusze, organizowały już kiedyś podobne wydarzenie albo mają pomysły, jakie atrakcje można zapewnić przy okazji takiej akcji, to prosimy o kontakt – zachęca G. Szymoński.

Z komendantem można się kontaktować pod nr telefonu: 606 116 246.

Napisz komentarz »