REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Skończyli szkołę

Opublikowano 02 maja 2019, autor: Michalina Kozarowicz

Ostatnie tygodnie przez strajk nauczycieli nie były łatwe dla maturzystów. We wtorek (30.04) zakończenia roku szkolnego dla klas maturalnych odbyły się w trzech żarskich szkołach.

We wtorek maturzyści z Zespołu Szkół Budowlanych, Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych odebrali swoje świadectwa ukończenia szkoły średniej.

Od poniedziałku matura

Pierwsze egzaminy dojrzałości zaczną się w poniedziałek (5.05). Matura tradycyjnie rozpocznie się językiem polskim.

– Czuję się przygotowana – powiedziała Karolina Pawlaczyk z ZSB. – Przez ostatnie tygodnie uczyłam się sama, ale nie sądzę, żeby strajk miał wpływ na moją maturę – komentowała maturzystka.

– Ja również czuję się spokojna – wtórowała jej Weronika Kleszczyńska z ZSB. – Po maturze zamierzam troszkę odpocząć, potem znajdę sobie pracę na wakacje.

Zarówno Karolina, jak i Weronika odebrały świadectwa z czerwonym paskiem. Ich średnia przekroczyła 5,1.

Świadectwa odebrali również uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach.

– Nie przygotowywałem się do matury – powiedział Paweł Kamzol z ZSOiT w Żarach. – Zawsze idę na żywioł. Nie szykowałem się też do sprawdzianów czy do egzaminów gimnazjalnych. Co ma być, to będzie – dodał

– Te trzy lata były dla mnie bardzo ważne, mam piękne wspomnienia z klasą – powiedziała Klaudia Jochna z ZSOiT w Żarach – W tym roku zostaliśmy potraktowani tak, a nie inaczej, więc ten okres przed końcem szkoły był troszkę nerwowy. Ale mimo wszystko szkołę będę miło wspominać – zapewniła.

Napisz komentarz »