Ludzie, wydarzenia

Lubsko wzięło wszystko

Opublikowano 02 maja 2019, autor: Norbert Królik

Młodzi wędkarze z Lubska zdominowali rywalizację w Okręgowej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Wędkarskich. Wygrali wszystkie konkurencje wiekowe.

W tym roku Olimpiada rozgrywana była przez dwa dni. W sobotę na stadionie OSiR w Lubsku rozegrano 3 konkurencje (test wiedzy, zawody sprawnościowe oraz trójbój rzutowy), a w niedzielę odbyły się zawody wędkarskie na zalewie w Czerwieńsku. Zawodu rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych U-12, U-14 i U-16. We wszystkich zwyciężyli młodzi wędkarze z koła PZW nr 1 w Lubsku. W kategorii do lat 12 najlepszy okazał się Krzysztof Ksiuk, który wyprzedził Wiktorię Konopielko oraz Bartosza Szymczaka (wszyscy koło PZW  nr 1 Lubsko). W kategorii do lat 14 wygrała Klaudia Szczerbata (koło PZW nr 1 Lubsko), która wyprzedziła Szymona Kubata oraz Maję Kominek (oboje koło PZW nr 8 Raja Żary). W kategorii U-16  zwyciężył Maciej Niewiadomski (koło PZW nr 1 Lubsko) przed Kacprem Karpińskim z koła nr 53 w Zielonej Górze.

Młodzieżowy Puchar Okręgu

Niedzielne zawody w Czerwieńsku były zaliczane również do Młodzieżowego Pucharu Okręgu. W kategorii do lat 14 wygrała Klaudia Szczerbata (koło PZW nr 1 Lubsko), która złowiła ponad 3 kg ryb, w tym blisko 2 kg leszcza przed Antoniną Sygułą (koło PZW nr 8 Raja Żary) i Krzysztofem Ksiukiem (koło PZW nr 1 Lubsko). W kategorii U-18 triumfował Gabriel Kucharski, który złowił również największą rybę zawodów, ponad 1,5 kg leszcza przed Oskarem Bojkowskim (obaj koło PZW nr 1 Lubsko). Trzecie miejsce zajął Marcel Jędraszak z koła PZW nr 8 w Nowej Soli.

W rywalizacji drużynowej po pierwszych zawodach prowadzą wędkarze z koła PZW nr 1 w Lubsku, przed zespołem z koła PZW w Bobrownikach oraz drużyną koła PZW nr 8 Raja w Żarach

O mistrza okręgu

W najbliższy weekend (4-5.05) młodzi wędkarze w kategoriach do lat 15, 20 i 25 oraz kobiety będą walczyć o tytuł  mistrza okręgu i przepustkę na Mistrzostwa Polski w wędkarstwie spławikowym. Zawody odbędą się na zalewie Karaś w Lubsku. Początek rywalizacji o godz. 10.30.