REKLAMA

Sport

Siostry na medal

Opublikowano 02 maja 2019, autor: opr.(hakma)

Reprezentujące MLKS Agros Żary siostry, Daria Osocka i Dominika Rezlerska, pokazały wyśmienitą dyspozycję startową na 27. Mistrzostwach Polski kobiet w zapasach(26-28.04).

Młodsza z sióstr, Daria, potwierdziła, że jest najlepszą zawodniczką w kraju w kategorii wagowej do 76 kg. Styl, w jakim zdobyła złoto Mistrzostw Polski, potwierdza jej sportową klasę i budzi nadzieję na skuteczną walkę o olimpijską nominację na Igrzyska w Tokio 2020. Daria po raz czwarty została Mistrzynią Polski w zapasach kobiet.

Dominika pokazała, że jej styl walki i ambicja wciąż pretendują ją do rywalizacji o najwyższe sportowe laury. Dominika w pojedynkach eliminacyjnych udowodniła, że jej technika jest nietuzinkowa i wciąż bardzo skuteczna. Mimo że wróciła na matę po sporej przerwie, wciąż błyszczy szybkością i skutecznymi akcjami technicznymi w ataku. W walce o złoto, mimo porażki, pokazała, że jej młodsze rywalki muszą wciąż liczyć się z jej sportowym kunsztem. Srebro Mistrzostw Polski to jej największy sportowy sukces w karierze seniorskiej w kraju. Dotychczas zdobyła dwa brązowe medale Mistrzostw Polski (2012, 2009).

Znakomity występ zawodniczek żarskiego Agrosu i trenera Ryszarda Dynowskiego okraszony został jeszcze 13. złotym medalem wychowanki Agrosu, Iwony Matkowskiej (WZS WKS Grunwald Poznań). Iwona potwierdziła swoją dominację w kraju.We wrześniu ujrzymy zapewne Iwonę Matkowską i Darię Osocką na Mistrzostwach Świata w Kazachstanie, które będą jednocześnie walką o kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020.

Napisz komentarz »