Lider się rozpędza

Opublikowano 02 maja 2019, autor: hakma

Lider Okręgówki pokonał w sobotę, 27 kwietnia, bardzo trudnego rywala-Odrę Nietków, 4:0.

Goście wyszli na murawę bez żadnego respektu dla rywala. Od początku było widać, że Odra do Iłowej przyjechała po trzy punkty i nie zamierzała się położyć na murawie (cokolwiek wyschniętej) i dać wygrać gospodarzom. Roman Kopacz kierował grą przyjezdnych jak prawdziwy generał. W pierwszych 20 minutach, to goście byli zdecydowanie lepszą drużyną, a akcja w 14 minucie mogła przynieść im prowadzenie. Niestety sędzia nie zauważył, że piłka, po zamieszaniu w polu karnym, znalazła się za linią bramkową Piasta. Przydałby się wtedy VAR. Piłkarze Odry co prawda reklamowali strzeloną bramkę, ale sędzia nie uznał gola. Kto wie jakby się potoczyły losy tego spotkania, gdyby przyjezdni prowadzili w tym meczu. Po tej sytuacji z zawodników Odry zeszło powietrze i podopieczni Grzegorza Borkowskiego jakby w końcu otrząsnęli się z naporu nietkowian. Mateusz Góral opanował wreszcie środek pola i napędzał akcje swojej drużyny. Najpierw w 23. min Emmanuel Ohagwu przyłożył nogę do dośrodkowania,a dwie minuty później Michał Fernezy zakończył precyzyjnym strzałem kontrę Piasta. Do przerwy iłowianie prowadzili 2:0. Zaraz na początku drugiej części spotkania w 47. minucie Mateusz Góral podwyższył wynik na 3:0, a dokończył dzieła w 71. min Marek Skiba. Lider wygrał z Odrą Nietków 4:0 i pewnie zmierza do awansu do 4. ligi.

– Trudne spotkanie z bardzo wymagającym rywalem. Odra postawiła nam trudne warunki stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki ale my tego dnia byliśmy dobrze dysponowani i bardzo skuteczni. Gratuluje drużynie wygranej bo na pewno zasłużyliśmy na to bardzo ważne zwycięstwo-powiedział po meczu Grzegorz Borkowski, trener Piasta Iłowa.