REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Zabawy nie będzie

Opublikowano 02 maja 2019, autor: jb

Z tegorocznego kalendarza imprez znikają Dni Szprotawy.

Decyzją burmistrza Mirosława Gąsika nie będzie Dni Szprotawy.

– Musiałem podjąć taką decyzję ze względu na stan naszego budżetu. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, po prostu nas na to nie stać – mówi. – To, czego nie wydamy na imprezę, przekazana będzie na oświatę. Nasz tegoroczny budżet w dziale oświaty niedoszacowany jest właśnie na około 4 mln zł i wszystkie zaoszczędzone pieniądze przekazujemy tam – dodaje.

W poprzednich latach na święto miasta przyjeżdżały gwiazdy. W Szprotawie gościły zespoły Lady Pank, Video albo wokalistka Natalia Szroeder.

– Koszt organizacji takiej imprezy sięga 50-100 tys. zł w zależności od tego, jakie gaże pobierają wykonawcy. W tym momencie mamy tak dużo innych potrzeb, że nie możemy przeznaczyć tych pieniędzy na zabawę – przyznaje burmistrz.

Inne imprezy będą skromniejsze. Miasto pomaga zorganizować zlot motocyklowy, który odbędzie się 24-26.05.

– Robimy to też bezkosztowo. Mieliśmy zapewnić scenę i nagłośnienie za około 8 tys. zł, ale znalazłem na to prywatnych sponsorów, więc w sumie gmina z budżetu nie dokłada nic – tłumaczy burmistrz.

W kalendarzu miejskich imprez pozostaje Festiwal Ziemia i Pieśń (5-07.07.) i jarmark bożonarodzeniowy w grudniu. Gmina będzie też gospodarzem dożynek powiatowych.

– Będziemy finansować je wspólnie z powiatem. Pewne jest to, że impreza z miasta przeniesie się na wieś. W tym roku zaplanowana jest we wsi Długie. Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie w Urzędzie Marszałkowskim. Będę też szukać sponsorów prywatnych, z miejskiego budżetu nie chcielibyśmy wydać na to więcej niż 10 tys. zł – mówi M. Gąsik.

Napisz komentarz »