REKLAMA

Gospodarka, Kultura, Oświata

Więcej kasy na kino plenerowe

Opublikowano 02 maja 2019, autor: Norbert Królik

110 tys. zł rozdzielili żarscy urzędnicy na organizację wakacji dla dzieci. Najwięcej pieniędzy dostało stowarzyszenie Żaranin.

Na konkurs wpłynęło 14 ofert na łączną kwotę 209 tys. zł. Urzędnicy z Żar na dofinansowanie wypoczynku dzieci podczas wakacji przeznaczyli 110 tys. zł. Dofinansowanie dostało 10 projektów.

Najwięcej pieniędzy, podobnie jak w ubiegłym roku, otrzymało stowarzyszenie Żaranin, które za blisko 35 tys. zł przeprowadzi podczas wakacji festyny zatytułowane „Latające kino plenerowe”. 

– W tym roku zmieniamy nieco formułę kina plenerowego. Wychodzimy poza Rynek i poszerzamy ilość atrakcji. Planujemy zrobić festyny w parku na Ludowej, w parku na Czerwonego Krzyża, a także przy Okrąglaku na Zatorzu. Punktem kulminacyjnym festynów ma być kino plenerowe – wyjaśnia Olaf Napiórkowski, wiceburmistrz Żar.

Ponad 14 tys. zł dostanie ZHP na dwa projekty „Przybyli-przeżyli-wspominają” oraz „Nieobozowa Akcja Letnia – NAL 2019.

12 tys. zł otrzyma Fundacja Pomocy Dzieciom SI-gma na wakacje z Pi i SI-gmą.

Na dotacje w kwocie 10 tys. zł mogą liczyć PCK, PTTK, które zorganizuje obóz górski i TPD na wypoczynek nad morzem.

Po 8 tys. zł dostaną LOK na „Wakacyjny lipiec na strzelnicy” oraz Fundacja Ewy Johansen „Talent” na „Summer Music Workshop z Tomaszem Dolskim”.

Na 3 tys,. zł dofinansowania może liczyć Klub Karate Kontra, który przeprowadzi wakacje z japońskim karate.

Dofinansowania nie dostały Fundacja Współpraca z Zielonej Góry na obóz sportowy, stowarzyszenie Żaranin na letnie warsztaty z rzemiosła artystycznego, Stowarzyszenie Przestrzeń Rozwoju Osobistego Mentor na wakacyjną akademię kreatywnego dziecka oraz ZHP na projekt „Łużyczanie”.

Napisz komentarz »