REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Trotyl na torach!

Opublikowano 02 maja 2019, autor: Piotr Piotrowski

Przejechały nim setki pociągów, ale żaden nie wyleciał w powietrze. Na żagańskim wiadukcie, na linii Żagań – Bieniów, pracownicy znaleźli 30 kilogramów materiału wybuchowego!

Na niebezpieczne znalezisko pracownicy poznańskiej firmy, remontujący wiadukt kolejowy przy ul. Przyjaciół Żołnierza, natrafili w czwartek, 25 kwietnia, popołudniu. Od razu przerwali roboty, podejrzewając, że może to być materiał wybuchowy, najprawdopodobniej trotyl.

– Charakterystyczne żółtawe kruszywo pracownicy znaleźli na złączeniach betonowych płyt, pod torami. Być może to pozostałość po hitlerowcach, którzy wycofywali się z Żagania w 1945 roku – opowiadał nam jeden z pracowników poznańskiej firmy, tuż po przerwaniu prac.

Po chwili, przy wiadukcie, pojawili się policjanci, którzy pilnowali znaleziska do czasu przyjazdu saperów z jednostki w Głogowie.

– Trotyl, który został znaleziony, pochodził najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej, nie posiadał zapalników. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, był przygotowany do wysadzenia – informuje st. sierż. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań. – Materiał wybuchowy o wadze około 30 kilogramów został zabezpieczony przez saperów.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 264

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »