Beskid lepszy na wiosnę

Opublikowano 02 maja 2019, autor: Piotr Piotrowski

Czwarte zwycięstwo w rundzie wiosennej odniósł Beskid Bożnów w żagańskiej klasie B.

W niedzielę, 28 kwietnia, pokonał Garbarnię Leszno Górne, 4:2. Beskid niemal od 1. minuty musiał odrabiać straty, po golu Kamila Lewickiego. Ataki zaowocowały dwiema bramkami. Najpierw w 36. minucie wyrównał Piotr Polański, a na 2:1 piłkę do siatki posłał Oskar Jaśkielewicz. Dziesięć minut po wznowieniu gry gola dla gospodarzy zdobył Maciej Jankiewicz. Zrobiło się gorąco w 73. minucie, gdy Garbarnia strzeliła gola kontaktowego, po akcji Pawła Szewczuka. Obie drużyny stworzyły sobie groźne sytuacje, ale do siatki trafili tylko gospodarze. Na 4:2 wynik ustalił Maciej Ryng, w 80. minucie.

Beskid odniósł czwarte zwycięstwo w rundzie wiosennej, w której zdobył już 12 punktów, o połowę więcej niż w całej rundzie jesiennej.