REKLAMA

Samorząd

Z ortografią na bakier…

Opublikowano 26 kwietnia 2019, autor: mk

… są Łukasz Matyjasek i Dominika Rezlerska, żarscy radni, którzy złożyli wniosek do budżetu obywatelskiego. I był to wyjątkowy wniosek.

Radni z klubu Dobre Miasto Lepszy Powiat mają gest. Dominika Rezlerska i Łukasz Matyjasek w imieniu mieszkańców złożyli wniosek o wykonanie drogi dojazdowej, oświetlenia i parkingu przed Szkołą Podstawową nr 10 im. Armii Krajowej w Żarach. Inicjatywa bardzo szlachetna i do tego sprytna. Szkoda tylko, że radni nie poświęcili czasu, żeby sprawdzić, na jakiej ulicy znajduje się szkoła.

Gdzie jest „Puławskiego”?

Zastanawiali się mieszkańcy Żar, komentując zdjęcie wniosku, który dumnie się prężył i kuł w oko swoją ortografią na Facebooku Dobrego Miasta Lepszego Powiatu. Radni w oficjalnym wniosku zamiast ulicy Kazimierza Pułaskiego wpisali ulicę Kazimierza Puławskiego. Puławski w historii rzeczywiście był, ale nie Kazimierz, tylko Zygmunt. I nie bohater, tylko pilot i konstruktor. Ale polski to naprawdę trudny język…

Raz do roku, o tej porze

Po co przepychać wnioski w Radzie Miasta, kłócić się z opozycją i wprowadzać nowe inwestycje do budżetu miasta? System można obejść. I tak to się robi, gdy jest się wytrawnym politycznym graczem. Do piątku (26.04) można składać wnioski do budżetu obywatelskiego na 2020 rok. Radni postanowili to wykorzystać i upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Szach mat. Zagrywka godna obu wielkich panów, których nazwiska każdemu mogą się czasem poplątać;)

komentarze »
  1. zaranka 8 maja 2019 19:51 - Odpowiedź

    Córka przedszkolanki i mieszkanka Kunic nie ma pojęcia przy jakiej ulicy znajduje się szkoła, którą ukończyła? Czemu mnie to nie dziwi?

  2. Krystyna 20 stycznia 2021 22:50 - Odpowiedź

    Może nie pamiętać, rzadko bywała w szkole, a jak już się pojawiała to trzeba było obchodzić się z panną, jak z jabłkiem… ale cóż… wybrała karierę sportową.

Napisz komentarz »