REKLAMA

Samorząd

Złagodzi obyczaje na sesji?

Opublikowano 26 kwietnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Żagańska Rada Miasta ma nową wiceprzewodniczącą.

Kinga Drewicz nie dostała się do Rady Miasta w wyborach samorządowych, ale zajęła w niej miejsce po tym, jak mandatu musiał się zrzec Andrzej Katarzyniec, który został burmistrzem Żagania (była kolejna na liście komitetu Nasze Miasto, z największą ilością głosów – otrzymała 59 głosów).

Na czwartkowej sesji Rady Miasta (25.04. ) radni jednogłośnie wybrali ją na wiceprzewodniczącą Rady Miasta. Wcześniej wiceprzewodniczącym był Cyprian Maszlong, który musiał zrezygnować z mandatu radnego, bo został prezesem spółki Żagańskie Wodociągi i Kanalizacje. 

– Z racji tego, że Cyprian jest z klubu Nasze Miasto, wiceprzewodniczącym powinna być osoba reprezentująca ten klub. Propozycja padła na Kingę Drewicz, która jako kobieta będzie łagodzić obyczaje – proponował radnym Adam Matwijów, przewodniczący Rady Miasta.

Na sesji w czwartek, radnych z koalicji ubiegł Daniel Marchewka, który ku ich zaskoczeniu zgłosił na wiceprzewodniczącą właśnie K. Drewicz. Ale to koniec zmian w radzie. RadnyJakub Witek zapisał się do klubu „Gmina i Powiat Przyjazne Ludziom” i będzie pracował w komisjach oświaty oraz gospodarki. Z kolei Ireneusz Szaniawski zasilił szeregi klubu radnych Nasze Miasto.

Napisz komentarz »