REKLAMA

Gospodarka

Zdecyduj, na co pójdzie milion

Opublikowano 26 kwietnia 2019, autor: mk

Budżet obywatelski w Żarach to 1 mln zł. Do dziś (26.04) mieszkańcy mogą składać swoje propozycje, na co wydać te pieniądze.

Propozycję może zgłosić każdy mieszkaniec Żar, który skończył 18 lat. Projekty muszą być możliwe do wykonania w przyszłym roku. Aby zgłosić swój pomysł, trzeba wypełnić i złożyć wniosek, który jest do pobrania na stronie www.zary.pl. Wypełniony wniosek możemy osobiście zanieść do Urzędu Miasta, wysłać go pocztą (z dopiskiem na kopercie „budżet obywatelski”) lub drogą elektroniczną na adres: budzet_obywatelski@um.zary.pl.

Będzie można się odwołać

Czas na zgłaszanie pomysłów jest do dzisiaj (26.04). Do 17 maja komisja zweryfikuje wnioski i stworzy listę wstępnych propozycji. Od 22 do 24 maja będzie można się odwołać od oceny urzędników. Odwołania zostaną rozpatrzone do 5 czerwca, zaś 7 czerwca zostanie ogłoszona lista zadań, które zostaną przedstawione do głosowania.

Głosowanie

Od 10 do 28 czerwca żaranie będą głosować w ankiecie na wybrane przez siebie propozycje. Każdy mieszkaniec, który ukończył 18 lat, będzie mógł oddać jeden głos. Na kartach trzeba będzie podać swoje imię, nazwisko, adres. Karty zostaną udostępnione na stronie urzędu i bezpośrednio w urzędzie przed 10 czerwca.

Do 26 lipca miasto ogłosi listę przedsięwzięć, które zostaną zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego.

Napisz komentarz »