REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Kto kogo uczy?

Opublikowano 26 kwietnia 2019, autor: Norbert Królik

Aleksander Słowikowski (Forum Samorządowe) i Jacek Stroynowski (PiS), żarscy radni pracujący w komisji rewizyjnej, pokłócili się podczas kontroli budowy ścieżek na cmentarzu.

Żarscy radni pracujący w komisji rewizyjnej zakończyli kontrolę budowy ścieżek na cmentarzu. Podczas przedstawiania protokołu z kontroli nie obyło się bez wzajemnych oskarżeń i złośliwości.

A. Słowikowski, który był przewodniczącym zespołu kontrolnego, złożył protokół bez podpisu J. Stroynowskiego. 

– Mieliśmy tylko powierzchowne informacje dotyczące inwestycji. Chciałem je uściślić, ale nie było u pana dobrej woli do tego, żeby je pozyskać. Liczyłem na pańskie doświadczenie, bo pracuje pan w komisji rewizyjnej kolejną kadencję, myślałem że się czegoś douczę, ale od pana żadnych informacji nie dostałem – z wyrzutem J. Stroynowski zwrócił się do A. Słowikowskiego, podczas wtorkowego (23.04) posiedzenia komisji rewizyjnej

– Smutno mi, bo pan mówi, że chce się uczyć, a tak naprawdę nie chce się pan uczyć – odpowiedział A. Słowikowski.

Dopytał

J. Stroynowski poza zespołem kontrolnym udał się do urzędników, żeby otrzymać dodatkowe informacje.

– Sumy wydatkowane na tę inwestycję wydawały mi się zawyżone. Nie miałem informacji, co dokładnie za te pieniądze zostało zrobione. Poprosiłem o dodatkowe informacje urzędników. Dostałem je. Moje wątpliwości zostały rozwiane, dlatego teraz mogę protokół podpisać – zadeklarował J. Stroynowski. Zaproponował również, żeby Urząd Miasta nie koncentrował się tylko na chodnikach na terenie cmentarza, ale również wybudował te prowadzące do niego, jak choćby na ul. Szpitalnej.

Ostatecznie radni zatwierdzili protokół z kontroli bez uwag.  

Napisz komentarz »