REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Monitoring za pół bańki

Opublikowano 26 kwietnia 2019, autor: Norbert Królik

540 tys. zł ma kosztować budowa monitoringu na osiedlu Zawiszy Czarnego w Żarach. Nie wszystkim radnym to się podoba.

Na osiedlu Zawiszy Czarnego mieszka Marian Popławski, przewodniczący Rady Miasta w Żarach.

– To kpiny, żeby całe Zawiszy Czarnego było monitorowane. Kto to forsuje? Jeżeli w budżecie obywatelskim na ten cel było 100 tys. zł, to tyle powinniśmy wydać, a nie ponad pół miliona złotych – mówi Piotr Czerwiński, radny SLD.

Za 540 tys. zł powstanie 6 punktów, w których będzie zamontowanych 15 kamer.

– Chcemy, żeby nie było martwych punktów, a cały obszar osiedla był monitorowany – przekonuje Rafał Fularski, naczelnik wydziału infrastruktury w Urzędzie Miasta w Żarach.

– Tam, gdzie mieszka przewodniczący, to robicie monitoring, żeby mu garażu pilnował, a w Kunicach dzieci chodzą w błocie. Za te pieniądze można utwardzić ulicę w mieście – argumentuje P. Czerwiński.

Obecnie system monitoringu w Żarach obejmuje około 90 kamer. Studio, do którego dociera obraz drogą radiową, znajduje się w komendzie policji przy ul. Legionistów, ale kamery z Zawiszy Czarnego nie będą podłączone już do obecnego centrum.

– Ta umowa przestanie istnieć. Nowe centrum będzie obsługiwać straż miejska, początkowo w Ratuszu, później na ul. Domańskiego, gdzie będzie przeniesiona jej siedziba – zapowiada R. Fularski.

Obraz z kamer z Zawiszy Czarnego do centrum monitoringu ma docierać światłowodem.

Napisz komentarz »