REKLAMA

Wasze sprawy

Stówa za plucie, stówa za papierek!

Opublikowano 26 kwietnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Ostrzega mieszkańców burmistrz Żagania. I zapowiada, że tych, którzy brudzą, karać będzie Straż Miejska.

Dla burmistrza Żagania Andrzeja Katarzyńca „czyste miasto” to priorytet. W końcu sam był wcześniej prezesem spółki miejskiej, odpowiadającej w Żaganiu za czystość. Na wtorkowej komisji gospodarki (23.04.) zrugał prezes spółki MPOiRD, że nie jest dostatecznie czysto na ulicach Żagania. I ostrzegł też mieszkańców.

– Za rzucenie kiepa stówa mandatu, za splunięcie – stówa, za rzucenie papierka po cukierku – stówa! Za nieposprzątanie chodnika pod swoim sklepem – stówa! – pogroził śmiertelnie poważnie burmistrz. – Straż miejska ma za zadanie pilnować tej czystości i karać tych, co śmiecą. W tej sposób strażnicy dalej walczą o swoje utrzymanie.

Ile zarobili?

Wzmożone kontrole dotyczące zaśmiecania ulic, a także bałaganu przy pergolach i kontenerach na śmieci strażnicy realizują od początku tego roku, zgodnie z zaleceniami burmistrza. Efekty powalają?

– W sprawie zanieczyszczania lub zaśmiecania publicznych miejsc interweniowaliśmy 33 razy, nakładając 9 mandatów na kwotę 450 zł. W 20 przypadkach strażnicy pouczyli mieszkańców – informuje Roman Kuczak, komendant Straży Miejskiej. – Kolejne mandaty wystawiliśmy za bałagan przy pergolach i pojemnikach na śmieci, m.in. w kwartale ulic pl. Słowiański, Warszawska, Bracka i Długa. Łącznie interweniowaliśmy 111 razy. Wystawialiśmy 8 mandatów na kwotę 450 zł.

Napisz komentarz »