REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Poczekają na remont

Opublikowano 26 kwietnia 2019, autor: Norbert Królik

Ul. Sportowa i ul. Spokojna w Żarach poczekają na remont. Urzędnicy sądzą się z projektantami, którzy na czas nie wykonali zleconych projektów.

Od dawna oczekiwane przez mieszkańców remonty ul. Sportowej i ul. Spokojnej w Żarach muszą poczekać na realizację. Do tej pory urzędnikom nie udało się wyegzekwować wykonania nawet zleconych projektów przebudowy obu ulic.

–  Będziemy robić dokumentację przebudowy ul. Sportowej od nowa, a z projektantem, który nie wywiązał się ze swoich obowiązków, idziemy do sądu – mówi Rafał Fularski, naczelnik wydziału infrastruktury w Urzędzie Miasta.

Do sądu po dziurach

Również nie zakończyły się prace przy projekcie przebudowy ul. Spokojnej, Poznańskiej i Kossaka. Projektant, który realizował zlecenie, nie uzyskał pozwolenia na budowę, bo jak twierdzi R. Fularski, nie uzupełnił braków w dokumentacji, na które wskazywało Starostwo Powiatowe.

– Uzupełnimy braki we własnym zakresie i będziemy ponownie starali się o pozwolenie na budowę, a z projektantem również idziemy do sądu – dodaje R. Fularski.

Przypomnijmy, że remont ul. Sportowej był obietnicą wyborczą burmistrz Danuty Madej i to jeszcze przed poprzednimi wyborami, już prawie 5 lat temu. Jak na razie, na obiecankach się skończyło.

Napisz komentarz »