REKLAMA

Polityka

W końcu wybrali

Opublikowano 26 kwietnia 2019, autor: bj

Drugiego podejścia potrzebowali mieszkańcy Złotnika do tego, by wybrać (23.04.) swojego sołtysa. Nową sołtyską została Małgorzata Tymińska.

Pierwsze zebranie, na początku kwietnia zakończyło się niepowodzeniem, bo dotychczasowy sołtys, Kazimierz Ostrowski, mimo kilku prób, nie dał się namówić na kandydowanie. Nie było też innych chętnych.

W poświąteczny wtorek, 23.04. mieszkańcy wsi zebrali się ponownie.

– Zgłaszam kandydaturę Małgorzaty Tymińskiej – powiedziała Elżbieta Stec, mieszkanka i była radna.

M. Tymińska zgodziła się kandydować. Z sali padły jeszcze trzy nazwiska, w tym K. Ostrowskiego, ale żaden z wywołanych nie wyraził zgody.

Ostatecznie spośród 695 uprawnionych do głosowania kartki do urny wrzuciło 79 mieszkańców. Na tak było 71 osób, na nie – 6. Dwie karty do głosowania były nieważne.

Dodatkowo mieszkańcy głosowali nad rada sołecką. Gdy udało się uzyskać zgodę niemal pełnego składu kandydatów głos zabrał K. Ostrowski.

– Dobrze byłoby proponować kandydatów nie z jednej części wsi, a tak, żeby cała miejscowość była reprezentowana – mówił. Sam jednak nie zgodził się na kandydowanie do rady.

Ostatecznie mieszkańcy ustalili, że w skład rady sołeckiej wejdą: Eugeniusz Chabiniak (otrzymał 62 głosy), Kamil Biliński (60), Jacek Krasowski (60), Bolesław Urszulak (61), Małgorzata Porębska (60), Jolanta Strzelczak (61), Stanisław Husar (58), Justyna Bryjak (57) i Tomasz Górecki (59).

Napisz komentarz »