REKLAMA

Kronika policyjna

Zasnął podczas przesłuchania

Opublikowano 26 kwietnia 2019, autor: bj

Policjanci z komisariatu w Lubsku w Wielki Piątek (19.04.) po godz. 22 namierzyli 58-letniego mieszkańca tego miasta, który był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu.

Nakazał wydał Sąd Rejonowy w Żarach, bo 58-latek ma na koncie wyrok do odbycia, a do więzienia zapomniał się najwyraźniej zgłosić. Gdy policjanci zadawali mu pytania, na początku sensownie na nie odpowiadał, jednak w pewnym momencie zmorzył go sen. Policjanci próbowali go dobudzić, ale ich wysiłki poszły na marne. Dlatego wezwali na pomoc pogotowie. W asyście policjantów 58-latek został zabrany do 105. Szpitala Wojskowego na SOR. Tam przebadany został na obecność alkoholu we krwi. Wynik nawet doświadczonych lekarzy i policjantów wprawił w osłupienie, bo mężczyzna miał 5,6 promila. Musiał więc zostać w szpitalu aż do wytrzeźwienia. Towarzyszył mu policjant. Potem trafił wprost za kratki.

To kolejny tegoroczny rekordzista. W styczniu w Żarach do śpiącego na ulicy 27-latka koledzy wezwali pogotowie. Miał ponad 6 promili. Dla większości ludzi stężenie alkoholu we krwi na poziomie 4-5 promili kończy się śmiercią. Od tej reguły – jak widać – są jednak wyjątki.

 

Napisz komentarz »