REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Ustawka przed meczem

Opublikowano 26 kwietnia 2019, autor: Michalina Kozarowicz

Demolka, ustawka, naparzanka. Pod Nowogrodem Bobrzańskim w sobotę (20.04) rozegrały się sceny jak w filmie. Podróżni byli przerażeni, gdy na ich oczach i maskach samochodów walczyli ze sobą kibole.

Kije bejsbolowe i pięści poszły w ruch w sobotnie (20.04) popołudnie około godz. 15.00. Droga pomiędzy Nowogrodem Bobrzańskim a Zieloną Górą przeistoczyła się w chuligański ring. Według szacunków policji, w zajściu wzięło udział ponad 100 uczestników.

Tak to się robi u ultrasów

Są kluby sportowe, które się przyjaźnią i takie, które się nienawidzą. Dla kibiców nie jest to żadna nowość. Radykalne odłamy kiboli niesportową rywalizacją rozstrzygają, która drużyna jest lepsza. Decydują o tym pięści. Do takiej bójki, która miała pokazać, kto jest górą, doszło pomiędzy Nowogrodem Bobrzańskim a Zieloną Górą. W walce na pięści zmierzyli się ze sobą ultrasi Promienia Żary i Lecha Sulechów. Mieli też wsparcie zaprzyjaźnionych klubów. Twarze schowali pod maskami i szalikami.

Ustawka

Mecz pomiędzy Promieniem Żary a Lechem Sulechów odbył się w sobotnie popołudnie na żarskiej murawie. Spora część kibiców Lecha nie dojechała na mecz, ponieważ o 15.00 tuż przed Nowogrodem czekała na nich niespodzianka. Świadkowie opowiadają, że ruch został zatrzymany. Część aut zablokowała ucieczkę samochodom, którymi jechali kibice Lecha. Na mocno uczęszczaną drogę, dzień przed Wielkanocą, wylała się horda agresywnych mężczyzn. Okładali się pięściami i kopali. Rzucali na maski samochodów przypadkowych świadków. Ci wezwali policję. Pomimo tego, że nadjechało aż 6 radiowozów, nikogo nie udało się zatrzymać. Jedno z aut świadka zostało uszkodzone, jego właściciel próbuje ustalić biorących udział w bójce.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 255

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »