REKLAMA

Sport

Złota Paulina

Opublikowano 26 kwietnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Sześć medali zdobyli żagańscy siłacze w Mistrzostwach Polski. Najlepiej z nich wypadła Paulina Lechowicz, zgarniając trzy krążki.

Paulina Lechowicz zaczęła wyciskać sztangę, gdy miała sześć lat. Od tego czasu zdobyła już ponad 70 medali.  Trzy ostatnie – tydzień temu, w Mistrzostwach Polski, w Kielcach. Złoty krążek Paulina  wywalczyła w rywalizacji juniorów do lat 23 (98 kg). Ten wynik dał jej jeszcze dwa medale, srebrny w kategorii seniorów oraz brązowy, w open i przepustkę do Mistrzostw Świata, które odbędą się w czerwcu br. , w Szwecji.

– Wierzę, że Paulina zawojuje Szwecję. Ma już koncie mistrzostwo świata juniorów w wyciskaniu sztangi leżąc, wierzę, że powtórzy sukces – mówi jej ojciec i mentor, E. Lechowicz. W Kielcach świetnie spisały się jeszcze trzy inne żaganianki, które trenują pod okiem Lechowicza  w UKS Nike Żagań. W rywalizacji juniorek, do lat 20, Dominika Chabiniak wywalczyła srebro (z wynikiem 60 kg), wśród seniorek  Julia Szwed w I grupie wiekowej wywalczyła brązowy medal (47,5 kg) a Mirosława Lechowicz w III grupie – złoty (50 kg).  Wyjazd na Mistrzostwa Polski był możliwy dzięki wsparciu firmy Dan – Pol.

Edmund jak wino

W najbliższą sobotę, 27 kwietnia swoich sił spróbuje również E. Lechowicz.  69-letni weteran, wielokrotny mistrz Polski oraz Europy w wyciskaniu sztangi leżąc wystartuje w kulturystycznych zawodach ogólnopolskich „Arnold Classic Słodkiewicz”, w Poznaniu.

– Mimo 70-tki na karku, ciągle czuję, że mam moc i możliwości. Po sześciu latach przerwy od wyciskaniu sztangi i startów wyłącznie w kulturystyce, w przyszłym roku chciałbym wrócić do rywalizacji w sportach siłowych, aby ustanowić nowe rekordy Polski, Europy i Świata w swojej kategorii wiekowej. Bestia się obudziła! – mówi z uśmiechem E. Lechowicz.

Napisz komentarz »