REKLAMA

Polityka

Postawili na sprawdzonych

Opublikowano 26 kwietnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

W Brzeźnicy porządzi Aleksander Zielonka, w Stanowie Aleksandra Irska.

Zielonka jest gospodarzem w Brzeźnicy od 20 lat. Będzie kolejne pięć lat. W wyborach sołeckich nie miał rywali. Zagłosowało na niego 67 mieszkańców. Nową radę sołecką tworzą: Adam Wabno ? przewodniczący, Danuta Roszak, Małgorzata Winiarczyk, Krzysztof Chabiniak, Beata Chabiniak, Artur Sikora, Ireneusz Krumpolc i Feliks Garnek.

– Lista inwestycji dla Brzeźnicy jest długa. Stolica gminy nie ma obecnie świetlicy, bo stara została zamknięta, ze względu na zły stan techniczny. Zrobimy wszystko, aby władze gminy wybudowały nową, w tej kadencji – mówi A. Zielonka.  – Do tego na remont czeka szereg dróg, w wielu miejscach brakuje oświetlenia. Wystarczy choćby wymienić Nadbrzeżną czy Wędkarską.

W Stanowie również bez zmian. Tam drugą kadencję porządzi Agnieszka Irska. Nie miała rywali. Zagłosowało na nią 54 mieszkańców. Do rady sołeckiej stanowianie wybrali: Martę Pastułę (przewodnicząca), Małgorzatę Buganik, Anetę Milczewską, Lilę Zgrabczyńską, Małgorzatę  Branowicz, Justynę Buganik, Teresę Chrząstek i Tomasza Staszkowiana.

– W tym roku doposażymy kuchnię w świetlicy w zmywarkę i meble ze stali nierdzewnej. Nie zabraknie również imprez integracyjnych, od festynu rodzinnego z okazji Dnia Dziecka po Dzień Seniora i zabawę choinkową z prezentami – mówi nowa-stara sołtyska.

Napisz komentarz »