REKLAMA

Kultura, Oświata

Majówka w regionie

Opublikowano 26 kwietnia 2019, autor: jb

Sprawdź, z jakich atrakcji możesz skorzystać podczas majówki w naszym regionie. Gwiazd posłuchać będzie można w Żarach, gdzie w środę (1.05.) zagra Danzel, a w piątek (3.05.) Anita Lipnicka z zespołem.

ŻARY

26.04. – godz. 19:00 w kościele p.w. WNMP koncert w ramach 28. Festiwalu Muzycznego „Eurosilesia”. Wystąpią m.in. chór Basilca Cantans z Wrocławia, orkiestra kameralna Eurosilesia.

1.05. -godz. 13:00 początek zajęć na Orlikach; impreza w rynku miasta; godz. 15:00-18:00 zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci; godz. 15:00 występ dzieci i młodzieży ze Społecznego Ogniska Artystycznego oraz Państwowej Szkoły Muzycznej im. G.P. Telemanna; godz. 16:00 występ zespołów Żarskiego Domu Kultury; godz. 17:30 wystąpią Łazar&Massier z zespołem; godz. 19:00 zagra Alosza Adwiejew z zespołem; godz. 21:00 koncert gwiazdy wieczoru – Danzel.

3.05. – godz. 11:30 msza w intencji ojczyzny w kościele p.w. NSPJ; godz. 13:00 koncert Miejskiej Orkiestry Dętej ŻDK w rynku miasta; godz. 13:00 początek zajęć na Orlikach; godz. 19:00 koncert Anity Lipnickiej z zespołem w kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca.

 

ŻAGAŃ

1.05. – godz. 10:00-13:00 zawody pięcioboju siłowego w siłowni na Arenie, rodzinny turniej tenisa stołowego w hali Arena; godz. 16:00 początek zabawy na podzamczu Pałacu Książęcego, godz. 16:00-19:00 animacje dla dzieci; godz. 16:00 występ sekcji wokalnej i tanecznej Centrum Kultury; godz. 17:30 koncert zespołu Zanoza; godz. 18:30-20:00 koncert zespołu Budka Band.

2.05. – godz. 10:00 msza w intencji ojczyzny w kościele p.w. WNMP; godz. 11:00 przemarsz spod kościoła na plac Gen. Maczka, apel pamięci; godz. 13:00-15:00 darmowy wstęp na basen Arena dla dzieci z Żagania do 16 roku życia.

3.05.-godz. 11:00-14:00 turniej dzikich drużyn piłki nożnej młodzieży do 18 roku życia na boisku sztucznym Arena; godz. 16:00-19:00 bezpłatne korzystanie z kortów tenisowych.

 

BRODY

3.05. – godz. 11:00 msza w intencji ojczyzny ze złożeniem kwiatów pod obeliskiem „Pamiętając o przeszłości, myśląc o przyszłości”.

 

GOZDNICA

3.05. – godz.15:00 otwarcie imprezy na skwerze przy Domu Kultury; godz. 15:30 gry i konkursu sportowe; godz. 16:30 pokaz cyrkowy „Perypetie wesołego mima”; godz. 17:00 warsztaty cyrkowe; godz.19:00 występy lokalnych artystów; godz. 20:00 kino plenerowe bajka „Piotruś Królik”, godz. 20:00 projekcja filmu „Bohemian Rapsody”.

 

IŁOWA

2.05. – godz. 11:00 Dzień Flagi w Parku Dworskim, warsztaty dla małych i dużych, malowanie flag na twarzy, układanie flag z rysunków, przemarsz z wykonanymi flagami przez park, stanowisko promocyjne Batalionu Remontowego z Żagania (pokaz specjalistycznego sprzętu obsługowo-diagnostycznego i wyposażenia żołnierzy).

3.05. – godz. 16:00 występ Kabaretu Zachodniego w Gminnym Centrum Kultury i Sportu.

 

JASIEŃ

3.05. – godz. 12:00 msza w intencji ojczyzny w kościele parafialnym; godz. 13:00 przemarsz na cmentarz do Miejsca Pamięci. Podniesienie flagi państwowej, odśpiewane hymnu i złożenie kwiatów.

 

LIPINKI ŁUŻYCKIE

3.05. – godz. 11:00 msza za ojczyznę w miejscowym kościele, po niej złożenie kwiatów od pomnikiem. Potem można wybrać się na spotkane przy kawie i herbacie w Gminnym Ośrodku Kultury.

 

LUBSKO

1.05. – scena plenerowa przy Lubskim Domu Kultury: godz. 16:00 prezentacje sekcji LDK, pokaz mody krawieckiej; godz. 20:00 plenerowy seans filmowy (uzależniony od pogody).

2.05. – godz. 16;00 warsztaty kulinarne dla dzieci; godz. 19:00-0:00 Retro Party z Dave Low; godz. 21:00 konkurs niespodzianka dla dorosłych.

3.05. -godz. 10:40 wciągnięcie flagi na maszt przed ratuszem; około godz. 10:45 przemarsz ulicami miasta: Wolności, Kopernika, Reja, Wrocławską; godz. 11:00 msza w intencji ojczyzny w kościele p.w. NSPJ; około godz. 11:50 przemarsz ulicami Wrocławską, aleją Niepodległości pod miejsce pamięci i złożenie kwiatów; godz. 12:10 akademia z okazji święta Konstytucji 3 Maja w Lubskim Domu Kultury, przygotowana przez SP nr 2. Każdego dnia majówki foodtrucki czynne będą od godz. 12:00. Piątek 3.05. od godz. 16:00 Dzień Żarłoka (konkurs jedzenia burgerów i churros na czas, wybór najlepszej potrawy).

 

ŁĘKNICA

28.04. – „TańczMy” – plenerowe spotkania z tańcem w parku przy Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji; godz. 13:30-15:30 warsztaty tańca współczesnego dla dzieci (8-12 lat); godz. 16:00-17:00 zajęcia plastyczno – artystyczne; godz. 17:30 występ sekcji teatru i tańca OKSiR; godz. 18:00 taneczny JamSession z muzyką na żywo; godz. 19:00 ognisko.

2.05. – godz. 16:00 ognisko na terenie parku OKSiR;

4.05. – godz. 12:00 zawody strażackie na stadionie o Puchar Burmistrza Łęknicy; godz. 18:00 w parku przy OKSiR zabawa w ramach „Eksplozji Kolorów” (organizator udostępnia 11 kolorów) oraz muzyka grana przez DJ.

 

MAŁOMICE

3.05. – godz. 12:30 msza w intencji ojczyzny; około godz. 13:15 złożenie kwiatów pod  pomnikiem przy Urzędzie Miasta na pl. Konstytucji 3 Maja.

 

NIEGOSŁAWICE

3.05. – obchody święta Konstytucji 3 Maja w Gościeszowicach: godz. 10:30 msza za ojczyznę, godz. 12:00 akcja żywa biało-czerwona flaga, godz. 13:00 koncert patriotyczny w wykonaniu uczniów i pracowników SP w Gościeszowicach, godz. 14:00-16:00 quiz rodzinny „Moja Ojczyzna”, akcja Młodzieżowego Klubu „Infor”, godz. 16:00-17:00 wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, godz. 17:00 projekcja filmu „Wydarzenia Zielonogórskie 1960” w Bibliotece. Dla dzieci także dmuchańce, pokaz strażacki, gastronomia.

 

PRZEWÓZ

1.05. – godz. 10:00 zawody piłkarskie dla dzieci i dorosłych na stadionie

4.05. – Festyn Wiosenny na boisku, godz. 13:00 msza polowa; godz. 14:00 zawody sportowo – pożarnicze jednostek OSP z gminy Przewóz i Krauschwitz; godz. 17:30 turnieje sportowe, piłka nożna, pokaz taekwondo; godz. 20:00 zabawa taneczna.

 

TRZEBIEL

2.05. – formowanie „Żywej Flagi” do fotografii obok wieży widokowej przy ścieżce geoturystycznej „Dawna Kopalnia Babina” w Nowych Czaplach; początek zabawy o godz. 13:00, należy mieć ze sobą białą albo czerwoną koszulkę; ognisko na koniec imprezy.

 

SZPROTAWA

30.04. – godz. 11:00 happening pod ratuszem z okazji 15. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej; w programie m.in. śpiewanie hymnu i formowanie flagi UE z pomponów.

2.05. – godz. 13:00 początek biało-czerwonego korowodu spod Szprotawskiego Domu Kultury pod ratusz; około godz. 13:20 wciągnięcie flagi na maszt oraz koncert i pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Żagania.

3.05.  – godz. 16:30 w SzDK projekcja kina niemego „Pan Tadeusz” z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu „Czerwie”. Wstęp wolny.

Napisz komentarz »