Świąteczna kolejka

Opublikowano 26 kwietnia 2019, autor: hakma

Nasze drużyny z Okręgówki jako jedyne zagrały świąteczną kolejkę.

20 kwietnia, Unia Kunice na własnym boisku podejmowała Błękitnych Ołobok. Goście przed meczem zajmowali 13. miejsce w tabeli klasy okręgowej, natomiast Unia 12. Kuniczanie doskonale wiedzieli o co toczy się gra. Gospodarzom do utrzymania potrzebny jest każdy najmniejszy punkcik, dlatego ich determinacja musi być na boisku widoczna.

Niemrawe ataki z obydwu stron i wybijanka od własnego pola karnego na aferę nie wnosiły niczego do tego spotkania. Gra się ożywiła dopiero po zdobyciu gola przez przyjezdnych, którzy także walczą o ligowy byt. W 28. minucie bramkę dającą prowadzenie Błękitnym, strzelił Krzysztof Woźniak. Podopieczni Marka Sitarka chcieli za wszelką cenę wyrównać, ale udało im się to dopiero w 41. minucie po strzale Denisa Matuszewskiego. O drugiej połowie można powiedzieć, że się odbyła. Najwyraźniej obie drużyny chciały już skończyć mecz i rozpocząć świętowanie. Unia zremisowała z Błękitnymi Ołobok 1:1 i zajmuje z dorobkiem 19 punktów, 12. miejsce w tabeli klasy okręgowej.

Osłabiona Delta Sieniawa Żarska przegrała kolejny mecz. Niestety nie sprostała Odrze Nietków, choć była bliska sprawienia niespodzianki remisując do 78. minuty z faworytami tego spotkania 1:1. Jedyną bramkę dla sieniawian strzelił Jonatan Rybaczek.