Plan zrealizowany

Opublikowano 26 kwietnia 2019, autor: hakma

W świąteczną sobotę (20.04) Promień Żary podejmował na własnym boisku beniaminka i murowanego kandydata do spadku, Lecha Sulechów.

Podopieczni Grzegorza Tychowskiego zaczęli mecz bardzo dobrze. Dwie szybkie bramki Marka Wolaka w 21 i 29 minucie i trzecia Kuby Nowaka 2 minuty później ustawiły spotkanie i żaranie mogli spokojnie kontrolować grę. Bramka do szatni żarskiego Piątka ustaliła wynik do przerwy na 4:0 i dała hat- trick Wolakowi.

Druga połowa to znów dominacja miejscowych. W 58. minucie Dariusz Piechowiak podwyższył wynik z karnego na 5:0 i dopiero zmiany w składzie gospodarzy spowodowały lekki chaos w szeregach miejscowych, co od razu wykorzystali przyjezdni strzelając w 71. i 73. minucie dwie bramki. Żaranie jednak mieli mecz pod całkowitą kontrolą, dokładając do końcowego wyniku jeszcze jedno trafienie Kuby Nowaka i kończąc mecz wynikiem 6:2.

Po meczu Dariusz Piechowiak cieszył się z dobrej formy swojej i drużyny.

– Jestem zadowolony, że w końcu dochodzę do pełnej formy. Zawsze na początku rundy gorzej mi idzie, ale teraz myślę, że jest wszystko w porządku. W sobotę trudny mecz z Czarnymi, ale jestem dobrej myśli – podsumował swój występ Darek Piechowiak.

– Zdarzył nam się znów 10 minutowy przestój w grze, ale sądzę, że w Żaganiu nie będzie miało to miejsca. Drużyna w 100% zrealizowała plan, jaki mieliśmy na ten mecz i dlatego jestem z nich bardzo zadowolony.- stwierdził Grzegorz Tychowski, trener Promienia.

Składy:

PROMIEŃ ŻARY

TRENER: Grzegorz Tychowski

Tomasz Kowalczyk, Kamil Dados, Paweł Danielewski (82` Michał Chabiniak), Marek Wolak (55` Norbert Biniek), Piotr Czarnota (60` Kacper Floriańczyk), Marek Homik, Michał Krukowski, Jakub Nowak, Dariusz Piechowiak (60` Radosław Żebrowski), Bartosz Suski, Krzysztof Wiliński (55` Jakub Femlak).

LECH SULECHÓW

TRENER: Dariusz Kurzawa

Piotr Siwicki, Michał Greszczyk, Patryk Klóska, Dawid Leoszko, Łukasz Machlik (68` Adam Woźniak), Filip Ratajczak, Patryk Przychodzki (46` Paweł Pałasik), Dawid Bajda (33` Gracjan Markowski, 84` Marek Szczepaniak), Jacek Szawala, Damian Strzałkowski, Krzysztof Hauke (46` Bartosz Heyduk).