REKLAMA

Wasze sprawy

Topił się na Wodniku

Opublikowano 19 kwietnia 2019, autor: mk

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w środę (17.04) na basenie Wodnik w Żarach. 47-letni mężczyzna znalazł się pod wodą. Prawdopodobnie zasłabł.

– Ten pan pływał na basenie sportowym – mówi Elżbieta Błażejewska, kierownik obiektów MOSRiW. – Podpłynął do brzegu basenu i stanął na nogach. Złapał się za poręcz i osunął pod wodę. Bardzo szybko zareagowali panowie, którzy pływali na sąsiednich torach. Zaczęli go wyciągać. Zaraz też zjawiła się dwójka ratowników, która zaczęła prowadzić reanimację. Po 10 minutach przyjechała karetka. Według nagrania z monitoringu, które obejrzałam, ten pan był pod wodą 14 sekund. Ratownicy zachowali się bardzo dobrze. Dla ratowniczki to był pierwszy raz, kiedy reanimowała człowieka, a nie fantom. Bardzo to wszystko przeżyła – powiedziała kierownik.

47-latek został zabrany karetką na Szpitalny Odział Ratunkowy, tam lekarze zadecydowali, że musi trafić do zielonogórskiego szpitala, jego stan był poważny. W czwartek (18.04) stan mężczyzny był już stabilny, został ponownie przewieziony do żarskiego szpitala.

Napisz komentarz »