REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Pobudzeni i agresywni

Opublikowano 19 kwietnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Trzy osoby, po zażyciu środków odurzających, trafiły do szpitala.

Pogotowie dostało wezwanie z ul. Niepodległości w Żaganiu, gdzie przebywała (8.04) grupa młodych osób.  – Jedna z nich, 17-latka, była pobudzona i miała zaburzenia psychiczne, najprawdopodobniej z powodu zażycia dopalaczy – mówi Ryszard Smyk, kierownik żagańskiego pogotowia. – Dziewczyna trafiła na oddział żarskiego Szpitala na Wyspie.

Rafał Kołsut, ordynator oddziału dziecięcego Szpitala na Wyspie, przyznaje, że temat dopalaczy wraca. – Obserwujemy wzrost przyjęć osób po spożyciu środków odurzających. Miesięcznie do naszego szpitala trafia średnio kilka osób po zażyciu substancji psychoaktywnych – mówi. – Mimo badań, u 17-latki nie ustalono rodzaju środka, jaki zażyła.  Substancji psychoaktywnych na rynku jest kilka tysięcy, co chwilę pojawiają się nowe.

Kolejną pobudzoną i agresywną osobę z zaburzeniami psychicznymi pogotowie do szpitala zabrało w niedzielę, 14 kwietnia, z ul. Piaskowej w Iłowej.

– 24-letni mężczyzna był po zażyciu marihuany i metamfetaminy, znalazł się na oddziale z powodu obrażeń twarzy i pobudzenia psychoruchowego. Twierdził, iż pobił się z bratem. Wykonano mu diagnostykę, konsultację psychiatryczną – informuje Deniz Katrin Mrozik, rzecznik żarskiego 105. Szpitala Wojskowego.

  Dwa dni później, na żarski SOR trafił kolejny pobudzony mężczyzna, po zażyciu środków odurzających. Zgłoszenie pogotowie otrzymało z Rynku w Żaganiu. 

– 20-latek był pobudzony, jego brat twierdził, że przez kilka godzin biegał po mieszkaniu, wygadując różne dziwne rzeczy – mówi R. Smyk.

– 20- latek znajdował się w stanie upojenia alkoholowego, wykryto w jego krwi 3,8 promila alkoholu. Po kilkugodzinnej obserwacji, nad ranem samowolnie oddalił się ze szpitala – dodaje rzeczniczka 105.

Napisz komentarz »